1986 - دستگیری چند نفر از آشوبگران اینترنتی در پروژه "فتنه عمیق " 9:11 بعد از ظ

- دستگیری چند نفر از آشوبگران اینترنتی در پروژه "فتنه عمیق " 9:11 بعد از ظهر

 


خبرگزاری فارس: تعدادی از مدیران اصلی "فتنه عمیق " در فضای سایبر از سوی تیم رصد سایبری سپاه شناسایی و دستگیر شدند.
به گزارش خبرنگار "سرویس فضای مجازی " خبرگزاری فارس، تعدادی از مدیران اصلی "فتنه عمیق " در فضای سایبر از سوی تیم رصد سایبری سپاه شناسایی و دستگیر شدند.


راه‌اندازی و مدیریت سایت‌های ضد امنیت کشور، ترویج و اشاعه اخبار دروغ و اکاذیب، تحریک احساسات کاربران با نشر اکاذیب و اخبار دروغین مبنی بر کشته شدن مردم، اهانت به رئیس جمهور و بسیج از طریق قرار دادن اخبار و مطالب توهین آمیز بخشی از جرایم مدیران این پایگاه‌های اینترنتی است.* "حسن و علی.ب "


نام: علی و حسن.ب محل تولد: مشهد تحصیلات: دانشجوی اخراجی دانشگاه امیر کبیر، لیسانس متالوژی محل سکونت: تهران، مشهدفعالیت‌های مجرمانه: راه‌اندازی و مدیریت سایت‌های ضد امنیت کشور، ترویج و اشاعه اخبار دروغ و اکاذیب، تحریک احساسات کاربران با نشر اکاذیب و اخبار دروغین مبنی بر کشته شدن مردم، اهانت به رئیس جمهور و بسیج از طریق قرار دادن اخبار و مطالب توهین آمیز در سایت، تغییر اخبار و نظرات مردم بنا به سلیقه و تفکر خود، اطلاع رسانی در مورد مراکز تجمع اغتشاشگران و شعارهایی که باید سر بدهند، ایجاد فیلتر شکن برای ورود به سایر سایت‌های فیلتر شده، برنامه ریزی هدفمند در تهیه 84 دامین با پسوندهای مختلف و حمایت و پشتیبانی فنی و مالی آنها، دعوت به تجمعات غیرقانونی و ایجاد اغتشاش و آشوب. از جمله بخش‌هایی از جرایم "حسن و علی.ب " است که در فضای اینترنت فعالیت گسترده‌ای داشته و مدیریت بزرگترین مجموعه از سایت‌های "م.م " در اینترنت را برعهده داشته‌اند.


متهمان "علی و حسن.ب " به ترتیب مدیریت دو سایت انتخاباتی را بر عهده داشته‌اند. این دو بردار که در زمینه رایانه مشغول به فعالیت می‌باشند به همراه تعداد دیگری از افراد توسط مرکز بررسی جرائم سازمان یافته انقلاب اسلامی به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از طریق تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی شناسایی و دستگیر شده و سایت‌های آنان از دسترس خارج گردیده است.


متهمان "حسن و علی.ب " با نشر اکاذیب و سوء استفاده از احساسات مردم باعث ایجاد تنش و نا آرامی در جامعه شده‌اند که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:


* "دیشب در مشهد فریاد الله اکبر با صدای گلوله پیوند خورد....(چهارشنبه 27 خرداد ماه 1388 ساعت 10 و 17 دقیقه و 9 ثانیه) "


* "اینجا قائمشهر همه خوابیدن نیروی انتظامی شهر رو زیر نظر داره موبایل بعضی‌ها کنترل می‌شه. به بن بست رسیدیم طبق خبرها دیشب یه دختر شیرازی در بابل هم به شهدای سبز پوش پیوست (چهارشنبه 27 خرداد ماه1388 ساعت 1 و 6 دقیقه و 31 ثانیه) "

* " آمار اصلی انتخابات و نامه ارسالی وزیر کشور به مقام عظمای ولایت: حضور مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بنا بر ابراز نگرانی جنابعالی مبنی بر نتیجه انتخابات..... جهت اطلاع نتیجه واقعی آرا اخذ شده را به عرض می‌رساند: مجموع آرا اخذ شده 42026078 میرحسین موسوی خامنه19075623 مهدی کروبی13387104 محمود احمدی نژاد5698417 محسن رضایی میرقاید3754218 آرا باطله38716 امضا: از طرف صادق محصولی(فرج الله کاظمی نژاد)(تصویر نامه رو سرچ کنین پیدا میشه ) (سه شنبه 26 خرداد ماه 1388 ساعت 23 و 51 دقیقه و 50 ثانیه) "

* "امید.ل "


سن: 22 محل تولد: کانادا تحصیلات: فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر با گرایش نرم افزار محل سکونت: تهران


ارسال ایمیل‌های انبوه به منظور دعوت به تجمعات غیرقانونی (ارسال 30هزار پیام اینترنتی برای تجمع در میدان بهارستان)، تشویش و تخریب اذهان عمومی با زیر سوال بردن انتخابات و القاء شبهه در آن، تشکیل و رهبری جنبش وبلاگی (که علنا به حمایت از آشوبها پرداخته است)، دستکاری نمودارهای آماری مسائل اقتصادی و فرهنگی کشور جهت تمسخر دولت نهم، تراکت‌های تبلیغاتی تخریبی و توهینی در مورد دولت نهم، ارسال ایمیل‌های انبوه و تاکید بر تقلب در انتخابات از جمله بخش‌هایی از جرایم "امید.ل " است.


متهم که دارای یک شرکت رایانه‌ای است در اظهارات خود به دریافت مبالغی از مسئولین ستاد "م.م " جهت ایجاد انجام فعالیت‌های مجرمانه اعتراف نموده است نامبرده با صدور حکم قضایی دستگیر و به بازداشتگاه منتقل شده است.
* "علیرضا.ع "


سن: 34 محل تولد: تهران وضعیت تاهل: متاهل تحصیلات: دانشجوی رشته مکانیک دانشگاه تهران

متهم "علیرضا.ع " با فراخوان برای تجمع غیرقانونی در مقابل مجلس شورای اسلامی، ارسال و انتشار ایمیل‌های حاوی بیانیه و اطلاعیه تحریک آمیز، محتویات اینترنتی توهین آمیز نسبت به اسلام و رهبری، تشکیل جنبش وبلاگی سبز، کاریکاتورهای تخریبی علیه دولت، کاریکاتورها و مطالب تمسخر آمیز در مورد ریاست جمهوری، نامه جعلی منتسب به فرماندهی نیروی زمینی سپاه، تکنیک‌های تبلیغاتی یاد شده را در سایت مذکور پیاده کرده است متهم "علیرضا.ع " با صدور به حکم قضایی در محل کار خود دستگیر و به بازداشتگاه منتقل شد.
* "امیر.ا "


سن: 32 محل تولد: تهران تحصیلات: کارشناسی برق قدرت محل سکونت: تهران

اجرای طرح خاموشی سبز در 27،26و 28 مرداد، ارائه راهکارهای مقابله با اقدامات دولت در خصوص طرح خاموشی سبز، دیکتاتور خواندن ملت و دولت ایران، تبلیغ طرح خاموشی سبز، ارائه اطلاعاتی در خصوص وضعیت و نحوه کارکرد شبکه برقی کشور به جهت ایجاد خاموشی، ارسال اطلاعات مربوط به انرژی تولید شده نیروگاه‌های کشور برای طرح ریزی در خصوص طرح خاموشی سبز، پرداخت 200 دلار به سایت بالاترین برای درج لوگوی خاموشی سبز در بالای صفحه سایت، سازمان بندی و طراحی تیم ها و افراد مورد نیاز جهت تبلیغ و ارسال طرح به تعداد زیادی ایمیل برای جذب نیرو، ارائه نکات در خصوص عدم شناسایی توسط نیروهای امنیتی به دیگر سوژه‌ ها از جمله جرائم امیر. ا است.


متهم "امیر.ا " در روز انتخابات در ترکیه بوده و پس از انتخابات عازم ایران می‌شود. بعد از چند روز با شدت گرفتن اغتشاشات متهم با دیدن یک آگهی در سایت بالاترین، در زمینه اعتراض به انتخابات از طریق افزایش مصرف برق، آنرا تکمیل و تبدیل به طرح قطع شبکه برق راس ساعت 9 شب مورخ 30 تیر(همزمان با قیام 30 تیر) می‌کند و جزئیات آن را از طریق ایمیل به سایت‌ها و افراد مختلف ارسال می‌کند. وقتی طرح پیشنهادی تاثیری در شبکه برق به وجود نمی‌آورد متهم با پرینت پیک مصرف برق و بررسی آن نواقص طرحش را رفع و آن را تبدیل به شبکه خاموشی سبز می‌کند سپس از طریق شخصی به نام "خ.ب " در سایت بالاترین شروع به تبلیغ طرحش می‌کند و با برقراری ارتباط اینترنتی با افراد علاقه‌مند اقدام به سازماندهی گروهی به نام هسته فنی خاموشی سبز می‌کند.


این هسته متشکل از 10 نفر بوده که هر کدام وظیفه خاص خود را به عهده داشته‌اند. بر اساس این طرح، متهم به عنوان مسئول هسته فنی خاموشی سبز، پیشنهاد داده بود که در روزهای27،26 و 28 مرداد با اجرای طرحی موجب افزایش ناگهانی مصرف برق در سراسر کشور شوند که نتیجه آن ایجاد اختلال در سیستم توزیع شبکه برق کشور گردید.


بر اساس این طرح که موارد آزمایشی آن در کشور اجرا شد به دلیل نواسانات برقی به وجود آمده، شمار زیادی از دستگاه‌های برقی شهروندان آسیب دید متهم همچنین در ایمیل‌های دیگرش به طراحان سایت khsabz.org از آنها می‌خواهد تا عکس میرحسین موسوی را از لوگوی وبلاگ حذف کنند. چراکه به زعم خودش مشکل اصلی آنها نظام است و برای مخالفت با نظام و اجرای طرح، کمک همه مخالفان نیاز است. تا بتوانند حرکت منسجمی را برای سیستم مدیریت شهری دولتی در جهت ایجاد نارضایتی مردمی به وجود آورند.


نامبرده بر اساس حکم قضایی توسط نیروهای مرکز بررسی جرائم سازمان یافته در تاریخ 17/5/88 دستگیر و به بازداشتگاه منتقل شده است


شایان ذکر است که با توجه به اینکه روند رسیدگی به پرونده های سایر متهمین هنوز تکمیل نشده است، اطلاعات تکمیلی به مرور زمان در این بخش وارد خواهد شد.

 

 

 

توسط : افشاری چهارشنبه 16 دی1388مرتبط با :اخبار سیاسی ( جمعی از نظرات )

/ 0 نظر / 18 بازدید