اهانت به مقبره آیت الله صدوقی

اهانت به مقبره آیت الله صدوقی مقبره آیت الله صدوقی توسط عوامل ناشناس در یزد مورد اهانت قرار گرفت

 

پس از اهانت به مقبره آیت‌ الله خاتمی در شهرستان اردکان در یکشنبه شب گذشته ، در اقدامی دیگر مقبره آیت الله صدوقی در مسجد حظیره یزد نیز مورد اهانت قرار گرفت.

محمد صدوقی، نوه آیت الله صدوقی اظهار داشت: این اقدام کاملا مشابه جریان رخ داده در مقبره آیت الله خاتمی در اردکان بود و افرادی که هنوز برای ما ناشناس هستند، بر روی سنگ مزار آیت الله صدوقی که در واقع به کلام امام مزین شده بود،‌ رنگ پاشیدند.

وی افزود: این اقدام قبل از ظهر امروز و در زمانی که خادم مسجد برای تجدید وضو به خارج از مسجد رفته بود، رخ داده است.

صدوقی با اشاره به وقایع رخ داده از دی ماه گذشته تاکنون، از آتش زدن درب منزل آیت الله صدوقی،‌ اهانت به مقبره آیت الله خاتمی و اتفاق امروز، خاطرنشان کرد: به نظر من کسانی که این سلسله اخبار را می‌ شنوند ناخودآگاه متوجه می‌ شوند که این اقدامات سناریوی خاصی را دنبال می کند و افرادی با اینگونه اقدامات سعی در آلوده کردن فضای کشور دارند.

فرزند نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد عنوان کرد: به نظر می رسد مسئولان امنیتی باید این موضوع را پیگیری کنند زیرا تا کمی اوضاع رو به آرامش می رود، شاهد اقداماتی اینگونه هستیم و این حرکات باعث اختلاف می شود.

وی با اشاره به اینکه این افراد علاوه بر شخصیت علمایی همچون صدوقی و خاتمی، پیام و دست نوشته امام (ره) را مورد اهانت قرار داده‌ اند، خاطرنشان کرد: این افراد هر دو مورد علاقه امام خمینی (ره) بودند و این حرکات در واقع دشمنی با امام و اهانت به ایشان است.

صدوقی تاکید کرد: این حرکات و مسائل فضای کشور را آلوده می کند و سبب می شود دشمنان ایران و اسلام از این اقدامات به نفع خود و در راستای اهداف خود استفاده کنند.

صدوقی درادامه بیان داشت: ما به عنوان خانواده شهید صدوقی در عکس‌ العمل به این وقایع سکوت می کنیم و عاملان اینگونه اقدامات را به خدا واگذار می کنیم اما از آنجا که این بزرگان برای مردم یزد و سراسر کشور مورد احترام ویژه ای هستند، توقع پیگیری در این زمینه و شناسایی عوامل این گونه حرکات وجود دارد.

چندی پیش در شهرستان اردکان در گلزار شهدای این شهر بر روی عکس امام و تعدادی از شهدا و پس از آن در مقبره آیت الله خاتمی بر روی عکس و دست نوشته امام که بر روی سنگی حکاکی شده بود، رنگ پاشیده شد که این اقدام امروز در مقبره آیت الله صدوقی نیز اتفاق افتاد.

آیت الله صدوقی، سومین شهید محراب و به تعبیر امام سرپرست مردم استان یزد بود و در دوران مبارزات قبل از انقلاب، رهبری مردم استان یزد در مبارزات ستمشاهی را بر عهده داشت. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد منصوب شد اما در ماه رمضان در تیرماه سال 60 پس از اقامه نمازجمعه به دست منافقان به شهادت رسید.

[+] نوشته شده توسط در جمعه بیستم فروردین 1389 در ساعت8:57 | نظر بدهید |   سایت جهان نیوزخواستارحذف َاشْهَدُ أَنَّ عَلِیّاً وَلِىُّ اللَّهِ شد! سایت جهان نیوزخواستارحذف َاشْهَدُ أَنَّ عَلِیّاً وَلِىُّ اللَّهِ شد!

نویسنده این مطلب با ادبیاتی زشت و دور از فهم فرهنگی و سیاسی اعیاد هر سال هفته وحدت را به چند نشست پرخرج و کم اثر تشبیه کرده است.
سایت جهان نیوز در اقدامی حیرت آور خواستارحذف َاشْهَدُ أَنَّ عَلِیّاً وَلِىُّ اللَّهِ شد.
 
پایگاه اینترنتی جهان نیوز با درج مطلبی به قلم مالک شریعتی خواستارحذف َاشْهَدُ أَنَّ عَلِیّاً وَلِىُّ اللَّهِ در اذان شیعیان و حَىَّ عَلى‏ خَیْرِ الْعَمَلِ در اذان اهل تسنن شد. نویسنده این مطلب با ادبیاتی زشت و دور از فهم فرهنگی و سیاسی اعیاد هر سال هفته وحدت را به چند نشست پرخرج و کم اثر تشبیه کرده است.

وی سپس به اذان اشاره می کند و با بیان این نکته که این بانگ الهی شعار اسلام است خواستار وحدت ملت‌ها در قرائت اذان می شود. نویسنده سپس با اشاره به رساله امام خمینی (ره) و برخی روایات سعی در به حاشیه کشاندن شهادت به ولایت امیرالمومنین علی(ع) در اذان دارد .نگارنده در پایان مطلب می نویسد: علمای شیعه و سنی توافق کنند که شیعیان أَشْهَدُ أَنَّ عَلِیّاً وَلِىُّ اللَّهِ را حذف کنند و اهل تسنن نیز با حذف الصلوه خیر من النوم در نوبت صبح، حَىَّ عَلى‏ خَیْرِ الْعَمَلِ را در همه اوقات بگویند.

وی در ادامه با سر سپرده خواندن برخی سران دولتهای اسلامی و کمک آنها به تفرقه میان مسلمین، خواستار طرح این مساله از سوی جمهوری اسلامی ایران (در گام نخست در جلسات اندیشمندان مسلمان) می شود و آن را ابتکاری عملی در راستای ایجاد وحدت تلقی می نماید. وی عملی شدن این اقدام را نیازمند دو چیز می داند و در گام نخست تضمین رسمی دولتها و حتی انعقاد یک تفاهم نامه رسمی و شاید انتشار سندی رسمی در سطح سازمان کنفرانس اسلامی را پیشنهاد می دهد و در گام دوم خواستار  پرهیز از رسانه ای شدن قبل از نهایی شدن توافقات و البته تبلیغ مناسب در ممالک اسلامی شیعه و سنی می شود.

این سایت که به شاخه‌ای افراطی از جریان اصولگرا منتسب است در شرایطی خواستار حذف َشْهَدُ أَنَّ عَلِیّاً وَلِىُّ اللَّهِ در اذان می شود که ولایت علی‌ابن ابی طالب از آن دسته معرفت های الهی است که در هنگام قرائت اذان در دوران پیامبر اکرم(ص) نیز بعنوان یک عمل نیک و بسیار ارزشمند بیان شده است به گونه ای که نگارنده نیز در بخشی از مطلب منتشر شده اشاره کرده است که: * سلمان فارسی در عصر پیامبر در اذان و اقامه بعد از گواهی به یکتایی خدا و رسالت پیامبر(ص) به ولایت امیرمؤمنان علی (ع) نیز شهادت می داد. یکی از اصحاب به محضر رسول خدا(ص ) رسید و عرض کرد: ای رسول خدا، امروز موضوعی را شنیدم که قبلا نشنیده بودم . پیامبر فرمود: آن موضوع چیست ؟ او عرض کرد: سلمان اذان می گفت. شنیدم او بعد از گواهی به یکتایی خدا و رسالت پیامبر به ولایت علی گواهی داد (این ماجرا بعد از حجه الوداع پس از ماجرای غدیر رخ داد). پیامبر فرمود: سمعتم خیرا؛ چیز خوبی شنیده اید.

و یا اینکه در مورد ابوذر غفاری نیز روایت شده ، یکی از اصحاب نزد پیامبر(ص) آمد و عرض کرد: ای رسول خدا ابوذر در اذان بعد از شهادت به رسالت پیامبر(ص) به ولایت علی شهادت می دهد و می گوید: اشهد ان علیا" ولی الله پیامبر (ص) فرمود: «کذلک؛ او نسیتم قولی فی غدیر خم من کنت مولاه فعلی مولاه فمن ینکث فانما ینکث علی نفسه»: همین گونه است. مگر سخن مرا در غدیر خم فراموش کرده اید که گفتم: «هر کس من رهبر او هستم پس علی (ع) رهبر او است. هر کس پیمان را بشکند، قطعا به خودش آسیب رسانده است.»

طرح این قبیل مسایل از سوی این رسانه در شرایطی صورت می پذیرد که در سالیان اخیر به برکت رهبری فرزانه انقلاب و تدابیر امام گونه ایشان وحدت و همدلی وصف ناشدنی بین اهل تسنن و تشیع وجود داشته است و به جرأت می توان گفت در طول چند قرن اخیر هیچ زمانی همانند سالیان گذشته وحدت و همدلی بین مردم در این زمینه نبوده است. از این رو به این قبیل افراد، گروهها،جریانات و رسانه ها تذکر داده می شود که با طرح روش‌های مدرن تفرقه افکنی صفوف بهم پیوسته مسلمین را از هم نپاشند.

هرچند به نظر میرسد طرح این مساله و خطاب قرار دادن دولت بعنوان جریانی که این پیشنهاد را مطرح کند «دودی» است که از«کنده« گردانندگان این سایت برمی خیزد اما باید به این قبیل افراد ساده اندیش که پیشنهاد می دهند  این نوای روحبخش از بانگ آسمانی اذان حذف شود گوشزدنمود که طرح این قبیل مسایل اهداف پلید فرقه های نوظهور ساخته دست صهیونیسم جهانی و مخالفین اسلام و مسلمین است که در قامت دوست قدعلم کرده اند.

منبع: سایت خبری تحلیلی رهوا

آدرس مطلب منتشر شده در جهان نیوز
http://www.jahannews.com/vdcgtx9y.ak9yw4prra.html

[+] نوشته شده توسط در پنجشنبه نوزدهم فروردین 1389 در ساعت19:22 | نظر بدهید |   واکنش مدیر صدای آمریکا به نامه 6 سایت ایرانی

واکنش مدیر صدای آمریکا به نامه 6 سایت ایرانی

مدیر شبکه voa گفت: بسیاری از ژورنالیست‌های ایرانی ترجیح داده‌اند کشورشان را ترک کنند.

 چندی پیش سردبیران شش سایت الف ، تابناک، جهان، خبرآنلاین، فردا و همشهری آنلاین نامه ای در انتقاد از  عملکرد رسانه های غربی در حوادث پس از انتخابات ایران نوشتند که مدیر صدای آمریکا به آن واکنش نشان داده است.

متن این نامه به این شرح است:

نامه مشترکی از سوی سردبیران شش وبسایت خبری ایران به دفتر ما رسید. این نامه چند سئوال حساس درباره روش سازمانهای خبری بین المللی و پوشش خبری آنان از وقایع اخیر ایران مطرح کرده است. این نامه به طور مشخص گزارشها و گزارشگران غربی را متهم کرده است وظیفه خود را با شرافت و بطور حرفه ای انجام نداده اند. چرا؟

سردبیران به موردی اشاره کرده اند که، به گفته آنان، رسانه های غربی گزارشی را به نقل از یک بلاگ ایرانی درباره مرگ یک زن جوان منتشر کرده اند، که به گفته آنان هنگامی که پس از تظاهرات بعد از انتخابات دستگیر و زندانی شده بود، مورد آزار جنسی قرار گرفت. این سردبیران چنین شکایت کرده اند: «آیا به نظر شما انتشار خبری به این ابعاد از منبع یک وبلاگ گمنام و بی نام و نشان، اقدامی حرفه ای است؟»

سپس اشاره کرده اند به موضوع ندا آقا سلطان. سردبیران وبسایتهای ایرانی حضور یک پزشک جوان در ویدئوی مرگ ندا را مشکوک دانسته و پرسیده اند: چرا او پنج روز قبل از مرگ ندا از بریتانیا به ایران آمد و یک روز بعد از واقعه ایران را به سوی بریتانیا ترک کرد، و در آن جا با بی بی سی مصاحبه کرد؟ سردبیران بار دیگر حرفه ای بودن ژورنالیستهای غربی را در ندیده گرفتن توضیحی دیگر برای مرگ این زن جوان مورد سئوال قرار داده اند.

این نامه در ادامه، بی بی سی فارسی و صدای آمریکا را متهم کرده است بینندگان خود را به شرکت در تظاهرات ضد دولتی تشویق می کنند، شکایتی که دائما از مقامهای ایرانی شنیده می شود. آنها به طور مشخص در مورد مصاحبه صدای آمریکا با عبدالمالک ریگی، که اکنون در بازداشت ایران است، شکایت کرده اند و او را از رهبران تروریست خوانده و مدعی شده اند که از سوی صدای آمریکا بعنوان یک قهرمان معرفی شده است.

در این جا نامه جالب تر می شود. ژورنالیست های وبسایت های ایرانی می گویند آنها این نامه را «نه در دفاع از دولت آقای احمدی نژاد، بلکه در دفاع از واقعیتهای جاری در ایران» نوشته اند. آنها از سازمانهای خبری غربی خواسته اند این موضوع را مورد ارزیابی مجدد قرار دهند و قضاوت کنند که آیا رفتارشان «حرفه ای... منصفانه و بی طرفانه» بوده است یا نه؟

سردبیران سایتهای: الف، فردا، همشهری آنلاین، جهان، خبر آنلاین و تابناک این نامه را امضا کرده اند.

جالب است که هیچ یک از این سایتها توسط مقامهای ایرانی بسته نشده است، در حالی که چندین رسانه دیگر در داخل کشور بسته و تعدادی از ژورنالیست ها بازداشت شده اند.

این موضوع این سوال را مطرح می کند: آیا این سردبیران تلاش می کنند وظیفه دولت را در قالب حرفه رسانه ای انجام دهند؟ به سادگی می توان تصور کرد مقامهای دولت سردبیران را احضار کرده و به آنها «پیشنهاد» کرده باشد که به نفع آنهاست چنین نامه ای خطاب به رسانه های غربی بنویسند. زیرا، ساده بگویم، واقعیتها بحث آنها در نامه شان را تایید نمی کند.

بنابراین اجازه بدهید برخی سوالها را برای سردبیران ایرانی مطرح کنیم:

۱- آیا رسانه های داخلی ایران آزاد و قادر اند گزارشهای عینی، دقیق و جامع درباره رویدادهای کشور منتشر کنند؟

۲- آیا ژورنالیست های غربی اجازه دارند بعد از حضور در ایران آزادانه و بدون محدودیت حرکت کنند؟

۳- آیا مقامهای ایرانی به شهروندان اجازه همکاری با رسانه های غربی و یا اجازه دسترسی به منابع خبری و تصویری غربی می دهند؟

البته ما می دانیم که پاسخ به این سئوالها به ترتیب چنین است: نه، نه، و نه. من به سردبیران ایرانی که این نامه سرگشاده را نوشته اند، پیشنهاد می کنم قبل از آن که بر خود فرض بدانند که به همکاران غربی خود نظر مشورتی بدهند، وضع خود را در داخل خانه مرتب کنند.

قصد من کمرنگ جلوه دادن مشکلات ژورنالیست های مسئول در ایران نیست، که سعی در تنازع بقای حرفه ای دارند. ولی همه ژورنالیست ها باید از خودشان بپرسند تا کجا می توانند پیش بروند و هنوز احترامشان نزد خودشان باقی بماند. در این رابطه باید اشاره کنم که بسیاری از ژورنالیستهای ایرانی ترجیح داده اند کشورشان را ترک کنند. من آنها را می ستایم که برای باقی ماندن بر اصول حرفه ای شان به این فداکاری دست زده اند.

آلکس بلیدا
مدیر شبکه خبری فارسی صدای آمریکا

[+] نوشته شده توسط در پنجشنبه نوزدهم فروردین 1389 در ساعت16:47 | نظر بدهید |   بیانیه های بی اثر

یک ضد انقلاب: با بیانیه های موسوی چیزی تغییر نخواهد کرد

جمشید اسدی از چهره های ضدانقلاب مقیم فرانسه گفت:متاسفانه آقایان موسوی و کروبی از تصمیم گیری هراس دارند. می ترسند از اینکه تصمیم شان خوشایند و مورد پسند مردم در شرایط حاضر نباشد. اما شاخص شایستگی رهبری محبوبیت هر لحظه آن در میان مردم نیست. نتیجه کار است که مهم است.رهبری نباید ترسی از تصمیم گیری داشته باشد. آقای میرحسین موسوی می توانند از بیانیه شماره ۱۷ تا شماره ۱۷۰ ادامه دهند و به سرسختان درس اخلاقی دهند و ایشان را به گفتگو با جنبش سبز دعوت کنند، اما چیزی تغییر نخواهد کرد.


اسدی که با سایت ضدانقلابی گویا نیوز سخن می گفت ضمن اعلام این مطلب افزود:ما به مناسبت های دیگر به گفتار و به کردار نشان داده ایم که از هواداران و پشتیبانان جنبش سبز هستیم. اما قرار نیست وقتی کمبودی در آن می بینیم یا انتقادی داریم زبان فرو ببندیم یکی از مهم ترین آن انتقادها همین مساله رهبری جنبش سبز است.

این چهره ضد انقلاب افزود: مقاومت آقایان کروبی و موسوی و خاتمی آفرین برانگیز است، اما رهبری جنبش سبز نیست. باید از مقاومت هر سه ایشان قدردانی و تقدیر کرد اما نمی توان و بلکه نباید آن را رهبری جنبش سبز نامید.

وی ادامه داد:رهبر یعنی کسی که طرحی برای آینده دارد و برای آن نقشه ای می ریزد و در ارتباط با آن از مردم انتظار کارهای مشخص در موقعیت های مشخص دارد. خب آقایان موسوی و کروبی تا به امروز چنین نکرده اند.

اسدی افزود:مثلا نگاه کنید به بیانیه شماره ۱۷ آقای موسوی که اینقدر سر و صدا کرد و حتی برخی شتابزده از آن ستایش بسیار کردند. این بیانیه به عنوان سند مقاومت پذیرفتنی و آفرین برانگیز است. اما در این بیانیه دولت آقای احمدی نژاد تلویحا مورد قبول قرار می گیرد و البته خواست انتخابات آزاد نیز مطرح می شود، بدون آن که برای آن برنامه راه و نقشه عملی پیشنهاد شود.

اسدی ادامه داد:خواست انتخابات که همیشه دربین آزادی خواهان ایران وجود داشته است و حرف تازه ای نیست. یک رهبر باید بگوید برای رسیدن به درخواست دیرپای انتخابات چه برنامه ای دارد. پس فرق رهبر با یک فرد عادی که اعلامیه بدهد و خواست انتخابات آزاد را مطرح کند چیست؟ آیا ناخرسندان از شرایط موجود و به ویژه آزادی خواهان منتظر بیانیه شماره ۱۷ آقای موسوی بودند ؟

وی افزود: رهبر جنبش سبز باید برای رسیدن به این انتخابات آزاد برنامه ای روشن داشته باشد و براساس آن به روشنی بگوید در کوی و برزن و این جا و آن جا از مردم چه انتظاری دارد.

اسدی ادامه داد:شوربختانه پیام نوروزی مهندس موسوی هم بهتر از بیانیه شماره هفده او نبود: صبر و مقاومت. این برنامه کار و عمل است؟ صبر تنها وقتی پیش درآمد ظفر است که برنامه ای عملی برای رسیدن از اولی به دومی پیشنهاد کند. صبر بدین شکل یعنی : حالا تحمل کنید ببینیم چه می شود! این رهبری اجنبش سبز ست؟

وی افزود:شوربختانه در هیچ یک از پیام های چهره های مقاومت، آقایان موسوی و کروبی و نیز خاتمی، سخنی از برنامه و عمل نیست. این در حالی است که رهبری یعنی تعیین هدف و آرمان و نقشه راه یا استراتژی و براساس آن تعریف وظایف عملی مشخص برای هر مرحله. بدون رهبری جنبش سبز آسیب سخت خواهد دید.

[+] نوشته شده توسط در پنجشنبه نوزدهم فروردین 1389 در ساعت16:30 | نظر بدهید |   دانشجویان باید چشم بینای نظام باشند

دانشجویان باید چشم بینای نظام باشند

حجت‌الاسلام محمدیان در سومین دوره نخبه پروری سیاسی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در مجتمع یاوران حضرت مهدی(عج) قم گفت: ما تنهای قومی هستیم که به حجت خدا بر روی زمین اعتقاد داریم و حضور ایشان را قطعی می‌دانیم.

وی ادامه داد: مذهب تشیع به حجت خداوند اعتقاد دارد و معتقدیم که امام زمان تنها در پس پرده مشغول به عبادت نیستند بلکه حضور داشته و جهان را مدیریت می‌کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه با اشاره به موضوع نخبه پروری گفت: خداوند تمامی انسان‌ها را نخبه آفریده است اما بسیاری از آدم‌ها این موضوع را باور ندارند.

وی تاکید کرد: متاسفانه وابستگی‌های ما به دنیا و مادیات این قدرت‌ها را باالقوه گذاشته و آن را باالفعل نکرده است و کسانی که خود را کشف می‌کنند به آنها نخبه می‌گوییم و بر این امر متمرکز شده و از این شاخه به آن شاخه نمی‌روند.

حجت‌الاسلام محمدیان گفت: افراد نخبه و نابغه به دقت می‌دانند که چه می‌خواهند و با شناخت در صحنه حاضر می‌شوند.

وی افزود: باید مسیر را به خوبی بشناسیم و بدانیم و طبق عادت حرکت نکنیم. کسی که می‌خواهد نخبه باشد باید استقامت کند و صبر و استقامت امری ضروری و مهم است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه باید بدانیم که از خود، خانواده، حاکمان و جامعه چه انتظار داریم گفت: این موضوعات اصول بسیار مهم و اساسی است که باید رعایت شود.

حجت‌الاسلام محمدیان تاکید کرد: باید فکر کنیم ولی متاسفانه بسیاری از افراد فکر نمی‌کنند و بدون فکر و تعقل به کارهای خود می‌پردازند.

وی ابراز داشت: باید عبد خداوند باشیم اما ن

/ 0 نظر / 16 بازدید