همکاری فیس بوک با دزدها

به گزارش خبرگزاری مهر، دزدان خانگی با کمک وب سایتی جدید که به افراد این امکان را می دهد تا از حضور یا عدم حضور دیگران در منازل خود آگاه شوند توانایی بیشتری در دستبرد زدن به منازل افراد پیدا خواهند کرد.

این وب سایت با نام Please Rob Me یا "لطفا از من دزدی کن" اطلاعات خود را از سایتهایی مانند توئیتر و فیس بوک و بر اساس ورود کاربران به این سایتها از مکانهای مختلف تامین کرده و اطلاعات عدم حضور کاربران را در درسترس عموم قرار می دهد.

طی دوره ای 10 دقیقه ای این وب سایت می تواند 289 فرصت جدید را به لیست خانه های خالی کاربران فیس بوک یا توئیتر که اطلاعات مربوط به مکان فعلی حضور خود را در این سایتها به ثبت رسانده اند، بیافزاید.

"دیوید بیکر" متخصص پیشگیری از جرم در دانشگاه موناش می گوید چنین سایتی تنها به منظور سوء استفاده از اطلاعات فعال شده است و باید با دقت آن را تحت کنترل نگاه داشت زیرا همیشه افرادی وجود دارند که از آن به شکلی نادرست و ناخوشایند استفاده کنند.

به گفته وی زمانی که افراد از عدم حضور شخصی در منزل به راحتی آگاهی پیدا کنند و یا بدانند فردی برای تعطیلات خانه اش را ترک خواهد کرد، دسترسی آنها به منزل خالی بیشتر خواهد شد و در صورتی که فردی قصد دستبرد زدن و یا انتقام گرفتن از فرد دیگری را داشته باشد شرایط به خوبی برای وی مهیا خواهد بود.

بر اساس گزارش فاکس نیوز، با این حال برخی از مفسران رسانه ای از جمله "برایان کالفیلد" بر این باورند که سایت تنها با هدف سرگرمی ساخته و فعال شده است اما در حال ایجاد حفره ای بزرگ در ایمنی شخصی کاربران سایتهای اجتماعی است.

/ 0 نظر / 17 بازدید