اهانت سروش خارج نشین به امام(ره) و سکوت مدعیان!

عبدالکریم سروش که سال‌هاست در خارج از کشور مباحثی را علیه انقلاب و مقدسات دینی و قرآن مطرح می‌کند، اخیرا در مصاحبه‌ای با اهانت به امام خمینی(ره) اعلام کرد: تئوری ولایت‌فقیه آیت‌الله خمینی از همان آغاز یک تئوری غیراخلاقی بود!

به گزارش خبرنگار بولتن، عبدالکریم سروش، نظریه‌پرداز دوران اصلاحات در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی دیسایت، به نمایندگی از جنبش سبز، ادعاها و اهانت‌های تازه‌ای را مطرح کرده است.
سروش در اهانتی آشکار به حضرت امام خمینی(ره)، مدعی شده است: در انقلاب بهمن ما به جای دیکتاتوری پادشاهی، یک دیکتاتوری مذهبی به پا کردیم.

وی که در مکتوبات خود اصرار دارد تا ناسازگاری دین اسلام با دموکراسی را به اثبات برساند، ادعا کرد: هیچ‌کس نمی‌تواند ذیل تئوری ولایت فقیه عدالت بورزد.سروش تلاش می‌کند تمام مبانی دینی را با پدیده بشری «دموکراسی» و حقوق شهروندی سنجیده و در صورت عدم‌سازگاری حکم به رد آن بدهد.

سروش پیش از این نیز مدعی شده بود باید فتیله احکام دین را پایین کشید و بساط صدور فتوا در جامعه را جمع کرد.

پیش از این نیز اکبر گنجی، روزنامه‌نگار نشریات اصلاح‌طلب در سخنانی موهنانه گفته بود: افکار امام خمینی باید به موزه تاریخ سپرده شود.

گفتنی است، سخنان موهن این نظریه‌پرداز دوران اصلاحات در حالی مطرح شده که با گذشت چند روز از اهانت های این فرد، مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(ره) که همواره مدعی پاسداری از آرمان های امام است، تاکنون به این سخنان واکنشی نشان نداده است.

   

/ 0 نظر / 21 بازدید