احمدی مقدم از برنامه پلیس برای چهارشنبه سوری سخن گفت

سردار احمدی‌مقدم گفت: در آزادی قرار نیست جاسوس دشمن آزاد باشد و نیروهای امنیتی محدود باشند. قرار نیست به اسم آزادی، امنیت و منافع ملی مخدوش شود. آنچه با نام آزادی باید باشد آزادی در چارچوب قوانین و مقررات است.

فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد: رفتار عوامل بیگانه و جریان های منحرف تحت کنترل قرار دارد. امیدواریم برگردند و رفتارشان را اصلاح کنند تا نیازی به برخورد پلیسی نباشد

.

به گزارش پایگاه خبری سلام، سردار اسماعیل احمدی مقدم در مراسم تودیع و معارفه معاون عملیات نیروی انتظامی گفت: افرادی از جریان فتنه با BBC که رسانه MI6 و VOA رسانه CIA تماس می‌گیرند و علیه ملت ایران بیانیه می‌دهند. افرادی که با این رسانه‌ها تماس می‌گیرند قبح همکاری با دشمن را ریخته‌اند و علیه سازمان‌های اطلاعاتی کشور اقداماتی را انجام می‌دهند.
وی اظهار داشت: تحقیر، تضعیف و حمله به سازمان‌های اطلاعاتی در دستور کار فتنه‌گران قرار دارد و از آزادی که شعار انقلاب اسلامی است سوء استفاده می‌کنند.
سردار احمدی‌مقدم افزود: در آزادی قرار نیست جاسوس دشمن آزاد باشد و نیروهای امنیتی محدود باشند.
فرمانده ناجا اعلام کرد: قرار نیست به اسم آزادی، امنیت و منافع ملی مخدوش شود. آنچه با نام آزادی باید باشد آزادی در چارچوب قوانین و مقررات است.
وی اظهار داشت: مفهوم تعریف نشده ای را برای جنجال به راه می‌اندازند و خواستار آزادی بی حد و حصر هستند که این گونه مانند جنگل است.
سردار احمدی‌مقدم گفت: باید امنیت و منافع ملی در این زمینه آسیبی نبیند. آقایی بیانیه می‌دهد که در فلان ساعت و در فلان نقطه حاضر می‌شود، که با این اقدام خود به ضد انقلاب کد می‌دهد و بعد می‌گوید من کاری با ضد انقلاب ندارم و فقط هدفم عبور از این مکان بوده است.
وی اظهار داشت: حرف‌های ابلهانه می‌زنند هر چند اقداماتشان توفیقی در بر نداشت و حتی ضد انقلاب نیز جرأت حضور در راهپیمایی و اخلال در این مراسم را نداشته است.
فرمانده ناجا تأکید کرد: پلیس پیش از این گفته بود که با هرگونه ناامنی برخورد می‌کند و مردم نیز خواستار برخورد پلیس با آشوبگرانند.
سردار احمدی‌مقدم تأکید کرد: طیف دستگیرشدگان در اغتشاشات مشخص شده است، کمونیست‌ها، منافقان، ضد انقلاب و افراد فراری در اغتشاشات جمع می‌شدند و آشوب به پا می‌کردند.
وی اظهار داشت: سران فتنه با اقداماتشان می‌خواهند فضای انتقاد را در جامعه ببندند و باعث امنیتی شدن فضای جامعه شوند.
فرمانده نیروی انتظامی گفت: فتنه‌های اخیر باعث شد تا خلاء‌های امنیتی برطرف شود و همکاری‌ها بین سازمان‌های امنیتی و انتظامی به اوج برسد.
سردار احمدی‌مقدم افزود: در راهپیمایی 22 بهمن یک مرکز فرماندهی واحد تشکیل شده بود و برای برگزاری مراسم باشکوه یک هماهنگی مطلوب و شرایط مناسب را شاهد بوده‌ایم که نتیجه آن راهپیمایی پرشور و 50 میلیون مردم ایران در سراسر کشور بود.
سردار احمدی‌مقدم گفت: برخی می‌گفتند روز 22 بهمن روز سرنوشت است و همه کاری کردند تا به هدفشان برسند اما آشوبگران در روز عاشورا کارشان تمام شده بود.
سردار احمدی‌مقدم به تدبیر مقام معظم رهبری در حوادث اخیر اشاره کرد و افزود: اصل بر مدارا که توسط مقام معظم رهبری در پیش گرفته شده بود برای اقناع افکار عمومی بود در حال حاضر می‌توان این تدبیر و حکمت دقیق رهبری را متوجه شد.
فرمانده ناجا گفت: بعد از 31 سال از گذشت انقلاب 50 میلیون نفر به خیابان آمدند و از انقلاب اسلامی حمایت کردند اما دیگر انقلاب‌ها پس از مدتی سرنوشتشان یا دیکتاتوری است یا نابودی انقلاب.
وی اظهار داشت: ولایت‌الله در ولایت انبیاء، معصومان و فقیه در حال پیگیری است و ولایت شرط پذیرش همه اعمال انسان است.
فرمانده نیروی انتظامی افزود: روز عاشورا سپاه یزید هم نماز می‌خواند اما نماز به تنهایی نجات‌دهنده نیست. شرط اساسی ولایت است.
سردار احمدی‌مقدم گفت: اسلام بر 5 پایه حج، نماز، روزه، زکات و ولایت پذیرفته شده است.
سردار احمدی‌مقدم گفت: هنگامی که از مسیر اصلی منحرف می‌شویم ولایت به عنوان یک شاخص کمک می‌کند تا گمراه نشویم. ولایت استمرار رسالت انبیاست.
فرمانده ناجا اعلام کرد: تکلیف خیلی‌ها امروز روشن می‌شود. خیلی‌ها مغلطه‌ می‌کنند که خط امامی هستیم اما عملکردشان چیز دیگری را نشان می‌دهد. مهم‌ترین دستاورد امام خمینی(ره) استقلال، ولایت فقیه و جمهوری اسلامی بود.
وی اظهار داشت: عده‌ای به ولایت فقیه، عده‌ای هم به ولی فقیه هم حمله می‌‌کنند و هنگام شادی با آنها اشتراک دارند.
سردار احمدی‌مقدم در ادامه افزود: باید ببینند چرا دشمن آنها را تشویق می‌کنند و در رفتار و اعمال خود تأمل کنند.
وی اظهار داشت: قیاس مع‌الفارق است اما حضرت امیر (ع) بعد از رحلت پیامبر با وجود صراحت فرمایش رسول اکرم(ص) مبنی بر ولایتشان، برای حفظ وحدت جامعه اسلامی سکوت کردند.هر چند این افراد نباید خود را از جایگاه حضرت علی(ع) ببینند.
سردار احمدی‌مقدم اعلام کرد: تعهد دینی تعهد به امام(ره) و انقلاب در میان افراد به چه میزان است؟ آیا می‌شود هر چیزی را به اسم پویایی فقه مطرح کرد؟این حرف همان‌هایی است که می‌گفتند قرآن برای ما کافی است. فتنه‌های اخیر از باب ولایت‌پذیری قابل تحلیل است.
فرمانده ناجا تأکید کرد: سران فتنه و اغتشاشگران می‌توانند برگردند و این بازگشت اشکالی ندارد به شرط آنکه مردم بپذیرند و حقوق تضییع شده را نیز جبران کنند.
وی اظهار داشت: جامعه خط خود را مشخص کرده و این حوادث باعث شد تا آگاهی مردم افزایش یابد و جریانات را بهتر بشناسند.
سردار احمدی‌مقدم گفت: مردم حق را با افراد نمی‌شناسند بلکه راه و هدف برایشان مهم است. مردم با کسی عقد اخوت نبسته‌اند.
فرمانده ناجا اعلام کرد: راه انبیاء از ولایت می‌گذرد و در این زمینه جای تردید وجود ندارد. فتنه‌های اخیر دستاوردهایی را به همراه داشت، این فتنه‌ها همیشه هست و خواهد بود.
سردار احمدی‌مقدم گفت: در فتنه‌های اخیر اکثر مردم حق را تشخیص دادند و پیرو ولایت بودند اما برخی نیز عامدانه فتنه درست کردند و برخی نیز حق و باطل را گم کردند.
وی اظهار داشت: باید ابعاد فتنه به درستی تحلیل شود تا مردم از این شرایط تجربه داشته باشند.
فرمانده نیروی انتظامی گفت: حوادث اخیر برکاتی داشت که یکی از آنان مسئله توهم توطئه بود. در دهه 70 عده‌ای آن را مطرح می‌کردند.
وی در ادامه اظهار داشت: همه به انگلیسی‌ها مشکوک هستند و همیشه هم دست آنها در حوادث و فتنه‌ها رو می‌شود. خباثت، روحیه استعمارگری و نگاه حقارت آمیز به ملت‌ها در وجود انگلیسی‌ها هست.
فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد: با به راه انداختن قتل‌های زنجیره‌ای به وزارت اطلاعات ضربه زدند و قصد داشتند در 18 تیر نیز نیروی انتظامی را زمین‌گیر کنند.
سردار احمدی مقدم افزود: اما وزارت اطلاعات توانست مشکلات و خلاء‌ها را جبران کند و نیروی انتظامی نیز خود را بازسازی کرد.
وی اظهار داشت: با سیاست تساهل و تفاهم موجب افزایش فعالیت جاسوسان در کشور شدند.
فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد: معاونت عملیات مرکز مهمی در نیروی انتظامی است که نه فقط برای هماهنگی میان بخش‌ها بلکه مرکز هماهنگی با همه دستگاه‌های امنیتی و امدادی در کشور است و موجب هم‌افزایی میان ارگان‌ها می‌شود.
سردار احمدی‌مقدم افزود: مانیتورینگ شهرها، راه‌ها و مرزها تا پایان برنامه پنجم کامل خواهد شد.
وی اظهار داشت: عده‌ای مغالطه نکنند که این دوربین‌ها برای کار اطلاعاتی است وحریم خصوصی مردم را نشانه گرفته است
فرمانده نیروی انتظامی گفت: این دوربین‌ها کاربردهای چند گانه دارند و می‌توانیم علاوه بر کنترل نیروهای پلیس دشمن را نیز کنترل کنیم.
وی اظهار داشت: اشراف خوبی بر تمام جریانات دشمن در کشور وجود دارد. عده‌ای ممکن است که فکر کنند شناسایی نشده‌اند اما فعلاً نیازی نیست که به سراغشان برویم.
سردار احمدی‌مقدم تأکید کرد: اخطار می‌کنم به کسانی که با سرویس‌های بیگانه همکاری می‌کنند و با ارسال عکس، گزارش، خبر و رفتار ضد انقلاب علیه ملت ایران اقدام می‌کنند.
وی اظهار داشت: تمام رفتار آنان تحت کنترل است و اعمالشان رصد می‌شود به موقع به حسابشان خواهیم رسید.
سردار احمدی‌مقدم گفت: هر چند امیدواریم برگردند و رفتارشان را اصلاح کنند تا نیازی به برخورد پلیسی نباشد.
وی اظهار داشت پلیس باید خود را برای نوروز آماده کند تا مردم در این سفرها و ایام نوروز احساس آرامش کنند.
فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: چهارشنبه آخر سال در پیش است و باید اقدامات قاطعانه خود را برای پیشگیری از هم اکنون آغاز کند.
سردار احمدی‌مقدم از خانواده‌ها خواست تا فرزندان خود را کنترل کنند و در کنار یکدیگر مراسم چهارشنبه آخر سال را برگزار کنند.
وی اظهار داشت: اینجا اروپا نیست که در لحظه سال تحویل هزاران خودرو در آتش بسوزند و فرودگاه‌ها تعطیل شوند. اروپایی‌ها در حالی که خود عقب مانده هستند ما را عقب‌مانده می‌دانند.
سردار احمدی‌مقدم گفت: غربی‌ها با استفاده از رسانه‌هایشان کوچکترین اتفاق را در کشور بزرگنمایی می‌کنند اما چنین اقداماتی را در کشورهایشان مسئله‌ عادی جلوه می‌دهند.
وی اظهار داشت: فتنه‌های اخیر بر اعصاب و زندگی روزمره مردم آثار منفی داشت.
فرمانده ناجا گفت: همه درگیری‌ها در روز عاشورا فقط در دو نقطه خلاصه می‌شد اما عده‌ای گمان می‌کردند تهران به هم ریخته است.
وی اظهار داشت: چه بسا اگر صدا و سیما موضوع روز عاشورا را منعکس نمی‌کرد مردم خیلی هم متوجه نمی‌شدند.
سردار احمدی‌مقدم گفت: معاونت عملیات، معاونت مادر در نیروی انتظامی است و باید ضمن حفظ توان رزمی، هماهنگی و همکاری با سایر دستگاه‌ها و افزایش توانمندی و کارآمدی شرایط را پیگیری کند.
سردار احمدی‌مقدم گفت: در مرزها شاهد پیشرفت 300 درصدی در مرزها نسبت به برنامه‌های قبلی را شاهد هستیم

/ 0 نظر / 17 بازدید