تحلیل‏ها از 22‏بهمن و پیام حماسه بزرگ ملت:

تحلیل‏ها از 22‏بهمن و پیام حماسه بزرگ ملت:
بیغش:به موسوی گفته‏بودم مجبور‏می‏شود مثل بنی‏صدر با چادر فرار‏کند
محمدیان:مردم به وظیفه خود عمل‏کردند؛ نوبت مسئولین است

 

حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن که با سخنرانی رییس جمهور برگزار می شد در عین اینکه حیرت دشمنان نظام و منافقان داخلی را موجب شد، تحلیل های معناداری را نیز رقم زد که درخور اهمیت است.

به گزارش رجانیوز از همان آغاز راهپیمایی و با به نمایش درآمدن سیل عظیم جمعیت ملت، تحلیل این حضور و پیام های آن به نقطه کانونی اظهارنظرها تبدیل شد. چهره های مختلف این حضور را حاوی پیام های روشنی برای بیگانگان و سران فتنه دانستند و البته تاکید کردند که اکنون دیگر نوبت مسئولین است که مماشات را کنار بگذارند.

گزیده این تحلیل ها و اظهارنظرها به جهت اهمیت این رخداد عظیم در پی می آید:

*حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور(جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران):در طول این مدت سران فتنه عروسک هایی در دست خیمه شب بازان بودند/سران فتنه دیدند که در زیر پای مردم هستند
حادثه بزرگ امروز یک پیام مهم برای دشمنان انقلاب و اسلام داشت و به آنها ثابت کرد که علیرغم همه سرمایه‌گذاری و تلاش و به کارگیری همه امکاناتشان از مردم ایران جواب عکس گرفتند و مردم نشان دادند که عزم‌شان برای مقابله با آنها از گذشته راسخ‌تر شده‌است.

همچنین این حادثه برای سران فتنه و کسانی که نمی‌توانند مسیر صحیح خود را انتخاب کنند چرا که پل‌های پشت سرشان را خراب کردند و با خیانت به اعتماد مردم به گذشته خود نیز پشت پا زدند، پیام داشت و همه دوستان انقلاب فهمیدند که در طول این چند ماه این افراد عروسک‌هایی در دست خیمه‌شب‌بازان بودند که در راستای منافع خود از آنها استفاده می‌کردند.

سران فتنه امروز می‌بینند که در زیر پای مردم هستند و دیگر نمی‌توانند در مقابل آنها بایستند بنابر این باید تکلیف خود را با مردم روشن کنند و حتی اگر مردم آنها را نبخشند که نمی‌بخشند، لااقل شاید قدری از عذاب اخروی آنها کم شده و شاید اندکی از آبروی رفته خود را نزد نسل‌های آینده حفظ کنند.

این راهپیمایی حجت را بر مسئولان امنیتی و قضایی نیز تمام کرد و به آنها نشان داد که باید با سران آشوب و کسانی که در خط مقدم دشمن در مقابل ملت می‌جنگیدند به طور قاطع برخورد شود.

‌خواسته مردم برخورد غیرقابل اغماض و قاطع با کسانی است که با اغتشاش‌آفرینی در طول این چند ماه بار فتنه را به دوش کشیدند و مردم را به مشکل انداختند، بنابراین دستگاه قضایی و امنیتی باید به عنوان قدردانی از مردم با این سران فتنه قاطعانه برخورد کنند.

*سروری(نماینده مردم تهران): مردم گوی سبقت را از نخبگان ربودند
ملت ایران با حضور پرنشاط خود در راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند که از نظام اسلامی قاطعانه حمایت می کنند و همواره پشتیبان ولایت فقیه هستند.

ارتقای بصیرت مردمی در کشور باعث شد که نیروی انتظامی حضور کمتری را داشته باشد و این مساله نشان از ناکام ماندن نقشه دشمنان نظام برای ایجاد ناامنی در کشور است.

برخی خواص با بی بصیرتی رسالت خود را پس از انتخابات به خوبی ایفا نکردند و مردم با هوشیاری، گوی سبقت را از این افراد ربودند که این مسئله حکایت از ضعف برخی نخبگان و خواص دارد.

*جعفری دولت آبادی: مردم نشان دادند که با آشوب و اغتشاش مخالفت دارند
در فضای سایبر و رسانه های خارجی بویژه آمریکایی ها و صهیونیست ها ادعا کرده بودند که مردم از انقلاب خسته شده اند اما امروز شاهد وحدت پرشور و حضور گسترده مردم بودند.

این حضور نشان می دهد مردم همیشه زمانی که احساس می کنند، دین و انقلابشان در خطر است، به صحنه می آیند.

مسوولان قدر این مردم را بدانند و در وظایف خود نه تنها کوتاهی نکنند بلکه سر از پا نشناسند.
مردم نشان دادند که با آشوب و اغتشاش مخالفت دارند.

*مرتضی تمدن: اوباما دسته گل به آب داد
حضور مثال زدنی مردم در راهپیمایی امروز علاوه بر درهم کوبیدن جریان توطئه دشمنان خارجی و فتنه گران داخلی، پشتوانه مردمی انقلاب را یکبار دیگر به نمایش گذاشت.

حضور اینچنینی مردم در صحنه، قدرت چانه زنی و اقتدار ما را در دنیا به شدت بالا می برد.

دشمنان ایران هر سال در آستانه 22 بهمن و دهه فجر یک دسته گل به آب می دهند که امسال هم آقای اوباما این دسته گل را با تهدید، ارعاب و تشرهای بی اساس تکرار کرد و دیدیم که چگونه ملت ایران پاسخ آنها را به بهترین وجه ممکن دادند.

*روح‌الله حسینیان:امواج ملت سران فتنه را چون تفاله هایی به دور ریخت
جمعیت بیکران و اقیانوس متلاطم ملت امروز که دشمنان خارجی و فتنه‌گران داخلی این پیام را داد که مردم همچنان حاضر به استقامت و جانفشانی برای انقلاب اسلامی خود هستند.

هرچه دشمنان خارجی و داخلی تلاش کنند که انقلاب ضعیف و تحت فشار قرار گیرد، مردم در مقابل آنان استقامت می‌کنند و با صلابت از گذشته می‌شوند.

حضور گسترده و میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال این نظریه را اثبات کرد که نسل سوم انقلاب نسبت به نسل اولی و دومی‌ها برای حفاظت و صیانت از انقلاب حساس‌ترند.

سران فتنه و حلقه دسته دوم آنان امروز به محض آنکه وارد خیل عظیم راهپیمایان شدند، امواج خروشان ملت آنان را مجبور به فرار کرد و همچون تفاله‌هایی به دور ریخت.

موسوی،‌ کروبی و خاتمی بارها واکنش مردم نسبت به خود را تجربه کردند و متاسفانه به دلیل نداشتن تحلیل و فریب خوردن از دشمنان بارها کج‌اندیشی خود را نشان دادند.

سران فتنه باید بدانند مردم، امام، رهبر و انقلاب خود را می‌شناسند و نسبت به توانایی‌ها و کارآمدی نظام اسلامی اعتقادی راسخ دارند و اجازه نخواهند داد تا آنان، ذره‌ای انقلاب را از مسیر حقانیت خود منحرف کنند.

این وقایع نشان می‌دهد که مردم همواره پیش‌رو و پیش‌برنده نظام اسلامی هستند و این مسئولین و نخبگان هستند که باید خودشان را با حرکت عظیم ملت تنظیم کنند و الا خوار و ذلیل خواهند شد.

*آیت الله مکارم شیرازی:مردم از انقلاب اسلامی دفاع کردند
مردم با حضور پرشور خود از انقلاب اسلامی دفاع کردند.

با وجود تمام دشمنی‌های مستکبران و جوسازی‌های صورت گرفته، امروز شاهد حضور گسترده مردم در عرصه دفاع از نظام اسلامی هستیم.

*کامران دانشجو:توطئه های دشمن شکست خورد
این حضور نشان می دهد مردم نظام را که بر پایه انقلاب اسلامی است دوست دارند، شعارهای انقلاب را دوست دارند.

انسجام و وحدت مردم همیشه در مقابل مجموعه دشمنان خارجی و عوامل آنها درداخل ایستاده

امروز به برکت حضور مردم شاهد شکست های توطئه های دشمنان هستیم.

نظام اسلامی، گفتمان و شعارهای انقلاب همواره مورد تاکید مردم و حاکمیت بوده و موجب پویایی، تحول وشکوفایی نظام اسلامی بوده و هست.

*آیت الله نوری همدانی:روز قدرت نمایی مستضعفان در برابر مستکبران بود
امروز روز طلوع نظام ولایی اسلام و روز انقراض و نابودی رژیم سلطنتی است.

امروز روز جشن آزادی مردم ایران از اسارت ، استبداد ، استکبار و روز غلبه اسلام بر کفر ، نفاق و صهیونیست است .

امروز روز عزای آمریکا ، اوباما، صهیونیست ها ، آلمان ، انگلیس و فرانسه است.

22 بهمن ماه روز تاسیس یک نظام مقتدر اسلامی و ولایی است که همراه با آن تسخیر انرژی هسته ای، فناوری لیزری و فضایی را جشن می گیریم.

راهپیمایی امروز مردم ایران به مثابه روز قدرت نمایی مستضعفان در برابر مستکبران بود

یکی از هدف های مردم از راهپیمایی امروز پشتیبانی از ولایت فقیه است

دشمنان این خروش و فریاد امروز را ببینند که مردم با صلابت و فریاد پاسخگوی هر یاوه سرایی و تهدید هستند

*محمود احمدی بیغش: به موسوی گفته بودم سرنوشتش مثل بنی صدر می شود که با چادر فرار کرد
در راهپمایی امروز فقط می‌شد دست خدا را دید.

حضور ملت ایران "نه " بزرگ به دشمنی‌های استکبار و فتنه‌گری‌های عوامل استکبار در داخل کشور و مشت محکمی بر دهان تمام بدخواهان نظام بود.

بنده در نطقی که 14 بهمن ماه سال جاری در مجلس قرائت کردم نکته‌‌ای را خطاب به آقای موسوی تذکر دادم و گفتم آقای موسوی به یادآور وقتی بنی‌صدر و منافقان جنگ مسلحانه را در اواخر سال 59 و اوایل سال 60 علیه نظام شروع کردند منافقان از مردم خواستند تا در حمایت بنی‌صدر مخلوع و پشتیبانی از آنها تکبیر بگوید یعنی همان کاری که شما (آقای موسوی) خواستید و انجام دادید و عده‌ای از زنان و مردان در این جریان فتنه از شما حمایت کردند.

بنده در آن نطق بنده اشاره کردم که سرنوشت شما (آقای موسوی) جز سرنوشت مسعود رجوی جنایتکار و بنی‌صدر مخلوع که با هیبت و چادر زنان فرار کردند نخواهد بود.

خوشحالیم که این حرف به تبعیت از بیانات همیشگی امام‌خمنی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب بود که هشدار داشتن بصیرت را همواره به مردم و مسئولان می‌دادند و امروز پس از یک هفته شاهد بودیم که آقای موسوی با پوشش پارچه‌ای فرار کرده است.

این وعده الهی است که هر که بخواهد با غیرت خداوند یعنی همان ائمه اطهار و مروجان دین خدا و ولایت فقیه هستند درافتد قطعاً سرنوشتی جز ضلالت نخواهد داشت.

*جواد آرین منش:برخورد مردم با برخی از افراد معنادار بود
مردم با حضور باشکوه و بی‌نظیر خود حمایت خود را از ولایت فقیه و کیان نظام اسلامی اعلام کردند.

افزایش قدرت چانه‌زنی در سطوح بین‌الملل و مقابله با ادامه تهدیدهای آمریکا و کشورهای غربی از جمله دستاوردهای این حضور است.

این حضور در امور داخلی مردم به مسئولان جهت خدمت‌رسانی بیشتر دلگرمی دادند.

برخورد مردم با برخی از افراد در راهپیمایی امروز معنا‌دار بود.

*پرویز داودی:حضور مردم جرقه سقوط کشورهای سلطه طلب و ستمگر بود
این همه شور و شوق مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن نشان از وفاداری مردم به امام (ره) و انقلاب است و اینکه مردم انقلاب را از خود می‌دانند.

راهپیمایی 22 بهمن برای طرفداران اشرافیت،‌ غرور و تبعیض نیز پیام دارد.

پیام مردم در این راهپیمایی برای این افراد این است که اگر ایده‌های توخالی در سر دارید، بدانید ‌این افکار هرگز عملی نخواهد شد.

حضور مردم این پیام را برای عناصر داخلی و افراد مرتبط با آنها که فریب عوامل خارج کشور را خورده‌اند این است که هرگز نمی‌توانند اهداف گذشته خود را که باعث فراری شدن آنها از ایران به عراق و آمریکا شد، دوباره جامه عمل بپوشانند.

حضور گسترده مردم در این راهپیمایی جرقه‌ای برای سقوط کشورهای سلطه‌طلب و ستمگر بود.

امروز تشییع جنازه نظام سلطه و سازمان‌ها و مجامع مدافع ظلم در دنیا است.

اگر دشمنان عاقل باشند می‌فهمند که نمی‌توانند با ابزارهای مختلف به اهداف خود برسند ولی متاسفانه انها عاقل نیستند و با رفتارهای نابخردانه خود فقط سرعت سقوط خود را بیشتر می‌کنند.

*علی‌ اصغر زارعی:شعارهای ملت نشان از ارتباط ناگسستنی با رهبری داشت
یقیناً پیام این راهپیمایی برای دشمنان داخلی تأکید ملت شهیدپرور ایران بر ارزش‌های نظام، وحدت، مقاومت در برابر خواسته‌های دشمنان است.

واهی بودن تصور غربی‌ها از انقلاب و نظام، پیام حضور میلیونی ملت ایران برای غربی‌ها، آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و انگلیسی‌ها بود.

ملت ایران در راهیمایی امروز شعارهایی را در حمایت از امام‌خمینی(ره)‌، مقام معظم رهبری و‌ آرمان‌های شهدا، حقوق مسلم هسته‌ای خود و حمایت از تمامیت ارضی و ارزشی کشور می‌دادند که نشان از ارتباط ناگسستنی ملت ایران با ولایت و رهبر فرزانه انقلاب دارد.

*محمد دهقان(نماینده مردم چناران):کسانی که دچار توهم شده بودند، بیش از این خود را منزوی نکنند
ملت ایران با هر تفکر و عقیده‌ای به اصل نظام اسلامی اعتقاد دارند و در چند ماه گذشته احساس کردند یک جریانی با پشتیبانی خارجی قصد ضربه زدن به نظام و کشور را دارد و بر این اساس امروز با حساسیت بیشتری در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند.

پیام این راهپیمایی به دشمنان خارجی بود تا بفهمند ملت ایران نه تنها به اصل نظام وانقلاب پایبند هستند، بلکه هر جا احساس کنند خطری انقلاب و نظام را تهدید می‌کند با حساسیت بیشتری به میدان وارد می‌شوند.

مردم با حضور خود به برخی از افراد که دچار توهم شدند و خود را بالاتر از مردم و به رای مردم پایبند نبودند نشان داد که از توهمات خود دست برداشته و هر چه سریع‌تر به دامن ملت برگردند و بیشتر از این خود را در بین مردم منزوی نکنند.

پیام این راهپیمایی به همه دشمنان انقلاب این بود که تا آخرین نفس به راه امام(ره) و شهدا و ولایت فقیه ادامه خواهند داد.

*حجت‌الاسلام سالک(سخنگوی جامعه روحانیت مبارز):این وحدت و حضور عنایت حضرت ولی عصر بود
مردم ایران به خوبی دریافتند که هرچه دشمنان فشار و جنگشان را در داخل ایران بیشتر کنند باید حضورشان را در صحنه بیشتر داشته باشند و پاسخ محکمی به تمام مستکبران جهانی بدهند.

مردم در راهپیمایی امروز پاسخی محکم به مدیریت جمعی استکبار جهانی داده‌اند که علیه جمهوری اسلامی ایران با هم متحد شده بودند و با به کارگیری افراد جاهل و لجوج در داخل خاک ایران قصد ایستادگی در مقابل این موج خروشان مردم را داشتند.

امروز مردم خط بطلانی بر تمام فتنه‌ها کشیده‌اند و دشمنان این مرز و بوم اگر عاقل باشند باید شیوه عملشان را در برخورد با جمهوری اسلامی ایران تغییر دهند.

این دشمنان یا باید تسلیم محض جمهوری اسلامی ایران و موج خروشان مردم شوند و یا اینکه آماده باشند تا در زیر چرخ‌های انقلاب اسلامی اثری از آنها باقی نماند زیرا این وعده‌ای الهی است که خداوند تحقق آن را سال‌ها پیش مژده داده است.

این وحدت و حضور بی‌سابقه مردم بی‌تردید خواسته‌ای الهی بود که اگر میلیاردها دلار هم هزینه می‌شد در هیچ کشور جهان نمی‌توانستند چنین صحنه‌ای را بیافرینند مگر اینکه عنایت حضرت ولی عصر (عج) بر آن تعلق بگیرد.

*مصطفی کواکبیان:پشتیبانی از رهبری مهمترین پیام بود
پشتیبانی و حمایت ملت از رهبری مهمترین پیام راهپیمایی 22 بهمن امسال در کشور بود.

مردم نشان دادند که با تجدید میثاق با رهبری و آرمانهای امام راحل همچنان در صحنه دفاع از انقلاب و نظام حضور دارند.

مردم در این حضور نشان دادند که دست از مطالبات بین المللی خود از جمله در بحث مسائل هسته ای برنخواهند داشت.

ویژگی‌های خاص 22 بهمن امسال، وحدت و صفا و صمیمیتی است که آحاد مردم در شرایط کنونی به آن نیاز دارند و وحدت، صفا و یکرنگی از پیامهای این راهپیمایی است.

*کاظم جلالی:این حضور اثرات گسترده ای در دنیا خواهد گذاشت
مردم با حضور در این راهپیمایی کار را تمام کردند.

مردم با این حضور تجدید پیمان جدی با آرمان‌های انقلاب، امام خمینی(ره) و تجدید بیعت رهبر معظم انقلاب داشتند.

این حضور نشان داد که مردم ایران از درک بالایی برخوردارند و شرایط کشور را به خوبی درک می‌کنند و آن چیزی که مدنظر مقام معظم رهبری است، مردم نشان دادند.

مردم با این حضور ضریب امنیت ملی کشور بسیار بالا بردند و تبعا این موضوع اثرات گسترده‌ای در دنیا خواهد گذاشت.

این افراد(سران فتنه) باید بدانند که عملکرد آنها مسیر بد فرجامی است و باید از کرده‌های خود پشیمان شوند و در سیل عظیم مردم انقلابی هضم شوند.

مردم با حضور در راهپیمایی جلوی مواضع دوپهلوی خواص را گرفتند و باید همه پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کنند.

*مهدی طائب:هاشمی باید به صفوف ملت بپیوندد
مردم با هوشیاری و بصیرت در عمل نشان دادند که دشمنان نظام نمی‌توانند از اختلاف های جزئی ملت ایران بهره‌برداری کنند.

حضور عظیم ملت ایران در رفراندوم مثل یوم الله 22بهمن برای دفاع از آرمان‌های انقلاب و امام موجب فرار فتنه‌گران از صحنه شد که این مسئله در این روز بزرگ به وضوح نمایان است.

امروز برخی از خواص بالاخص آقای هاشمی با مشاهده قدرت ملت ایران باید با درک شعارهای آگاهانه مردم این موارد به عمق جان بپذیرد و به صفوف متحد ملت ایران بپیوندند.

*فؤاد ایزدی: با این راهپیمایی‌های پرشور جایی برای برخی افراد باقی نمی‌ماند
هفته گذشته یکی از این مراکز نظرسنجی در دانشگاه مریلند اعلام کرد که نتایج نظرسنجی‌های مختلف نشان می‌دهد، مردم ایران موافق نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و حتی کسانی که خود را طرفدار جریان سبز اعلام کرده بودند نیز خواستار از بین رفتن جمهوری اسلامی نیستند و این واقعیتی است که برخلاف جوسازی رسانه‌های معاند می‌باشد.

در این نظرسنجی اکثریت قریب به اتفاق (بیش از 80 درصد) اعلام کردند که انتخابات درست بوده و دولت دهم دولتی است که از نظر سیاسی قانونی می‌باشد.

این استاد علوم ارتباطات در پایان یادآور شد: با این راهپیمایی‌های پرشور جایی برای برخی افراد باقی نمی‌ماند که بخواهند نظری مخالف خواست مردم ارائه دهند.

*محمد زارع فومنی(رئیس ائتلاف اصلاح‌طلبان جوان ایران اسلامی):نخبگانی که سقوط کردند، از مردم درس بگیرند
ملت ایران نشان دادند که وحدت خود را حفظ کرده‌اند و به خاطر چند خواص بی‌بصیرت، بصیرت خود را از دست نمی‌دهند.

نخبگانی که سقوط کرده بودند باید از مردم درس بگیرند البته باید گفت کسانی که امروز به خیل جمعیت ملت ایران نپیوستند برای همیشه از تاریخ انقلاب اسلامی پاک خواهند شد.

دشمنان انقلاب اسلامی امید داشتند که ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن حضور پیدا نکنند اما علیرغم تمامی تبلیغات آنها ملت به آنها بی‌اعتنایی کردند و نشان دادند که هیچ اعتنا و اهمیتی برای رسانه‌های غربی قائل نیستند.

اصلاح‌طلبان واقعی امروز همراه مردم در راهپیمایی حضور داشتند و علیه منحرفان سیاسی و دینی شعار می‌دادند چرا که اگر هر کس امروز در خیل جمعیت مردم قرار نگرفته است، حتما در مقابل ملت ایستاده است.

*اسدالله بادامچیان(نماینده مردم تهران):مردم اتمام حجت کردند
این حضور گسترده مردم بیانگر اتمام حجت با همه افراد و جریاناتی است که راه خود را از مردم، انقلاب و رهبری جدا کرده‌اند.

این حضور به دول غربی این را خواهد گفت که توطئه آنان در کودتای مخملی شکست در ایران خورده از این رو غربی‌ها باید به فکر خارج شدن از بحران خود ساخته باشند.

*محمد محمدیان(رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها):مردم به وظیفه خود عمل کردند؛ نوبت مسئولین است
راهپیمایی 22 بهمن امسال را باید "راهپیمایی بصیرت " نامگذاری کرد.

مردم برای چندین بار به درستی به وظیفه خود عمل کردند و اکنون نوبت مسئولین است که به وظایف خود عمل کنند.

اکنون خواص باید از دو پهلو و سه پهلو سخن گفتن و کلی‌گویی خارج شده و خواسته‌های مردم را پیگیری کنند.

در حوادث اخیر شاهد بودیم که مردم بسیار جلوتر از خواص حرکت کرده و به همین دلیل لازم است که مسئولین خود را به حرکت پرشتاب مردمی برسانند.

راهپیمایی 22 بهمن خط پایانی بر جریان فتنه ماه‌های اخیر بود.

*حمید رسایی(نماینده مردم تهران):ملت آخرین کودتای جریان استکبار را ناکام کرد
اساسا راهپیمایی 22 بهمن امسال یک عادت سیاسی و بر اساس روال سالانه نبود بلکه این راهپیمایی یک صحنه جنگ و دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی بود.

پیام مردم به جهانیان این است که انقلاب اسلامی بعد از 31 سال، آخرین کودتای جریان استکبار را که به وسیله غفلت برخی خواص ساماندهی شده بود ناکام کرد.

*حسین فدایی(نماینده مردم تهران):خواص اهل حق نباید بگذارند دشمن سوء استفاده کند
افرادی که درصدد اختلاف در بین صفوف متحد ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن بودند، با خلق حماسه ملت مایوس شدند.

وظیفه خواص اهل حق در حال حاضر این است که با حفظ و ارتقا بصیرت خود، جامعه را از توطئه دشمنان آگاه کنند و با همراهی توده ملت، نگذارند دشمنان انقلاب سوءاستفاده کنند.

/ 0 نظر / 20 بازدید