غرب از حقوق بشر به عنوان ابزاری برای اعمال فشار استفاده می‌کند

نسخه چاپیارسال به دوستان
آیت‌الله لاریجانی:
غرب از حقوق بشر به عنوان ابزاری برای اعمال فشار استفاده می‌کند

خبرگزاری فارس: رئیس قوه قضاییه گفت: دستگاه قضائی در کنار دولت و مجلس تمام همت خود را بکار می‌گیرد تا در کنار رسیدگی به آنچه که در ماه‌های پس از انتخابات روی داد، به رفع مشکلات قضائی مردمی بپردازد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‌الله صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه در جلسه مسئولان عالی قضائی، توجه جدی مسئولان و قوای سه‌گانه به رفع مشکلات مردم را کم‌ترین قدردانی نظام اسلامی از حماسه آفرینی مردم در رزمایش بزرگ و مردمی 22 بهمن دانست و اظهار داشت: مردم بزرگ ایران نشان دادند که با همه سلایق، از موضع حمایت از نظام اسلامی و ولایت فقیه هیچگاه کوتاه نخواهند آمد.
وی افزود: بر کسی پوشیده نیست که رزمایش مهم مردم در 22 بهمن غربی‌ها را متوجه این نکته کرده است که شعارهای آنان درباره وجود شکاف بین مردم ایران در حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی، تو خالی است و این امت بزرگ بودند که بار دیگر نشان دادند نسبت به نظام اسلامی و ولایت فقیه و توجه به نکات مدنظر مقام معظم‌ رهبری واکنش‌های بسیار روشن و مثبتی دارند و هیچگاه اهل معامله و سازش بر سر اصول و مبانی و ارزش‌های نظام اسلامی نیستند.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه در 22 بهمن یکبار دیگر مشخص و ثابت شد که مردم فهیم و با بصیرت ایران همواره در حمایت از انقلاب اسلامی با مسئولان همراهند، بیان داشت: همانگونه که مقام معظم رهبری بارها و بارها تأکید کرده‌اند اینک نوبت مسئولان نظام است که وظیفه خود را در قبال مردم بیش از پیش انجام دهند و تمام همت و تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم بکار گیرند.
آیت الله لاریجانی تأکید کرد: دستگاه قضائی نیز در کنار دولت و مجلس تمام همت خود را بکار می‌گیرد تا در کنار رسیدگی به آنچه که در ماه‌های پس از انتخابات روی داد به وظایف دیگر خود که رفع مشکلات قضائی مردمی است عمل کند.
وی خواستار تلاش بیشتر مسئولان قضائی برای کاهش اطاله دادرسی شد و تصریح کرد: گاهی به نظر می‌رسد که در رفع مشکلات و گرفتاری‌های مردمی که به دستگاه قضائی مراجعه می‌کنند، زمان زیادی سپری می‌شود که این مسئله باید با همت مسئولان قضائی به حداقل برسد.
رئیس قوه قضائیه در ادامه سخنان خود با اشاره به مواضع دوگانه غربی‌ها در قبال مسئله حقوق بشر عنوان کرد: دیگر برای همگان واضح و روشن شده است که غرب از مفهوم حقوق بشر به عنوان ابزاری برای اعمال فشار استفاده می‌کند و در عین حالی که می‌بینیم در غرب اجازه ساخت مناره‌های مساجد داده نمی‌شود یا بحث و بررسی در باب هولوکاست جرم و انکارکننده هولوکاست مجرم است و زندان گوانتانامو همچنان دایر است اما به کشورهای دیگر فشار می‌آورند که چرا با آشوبگران که با خشونت و برنامه‌ریزی درصدد اغتشاش هستند برخورد می‌شود.
آیت‌الله لاریجانی نگاه‌های ضد و نقیض غرب به حقوق بشر را برملا شده توصیف کرد و خاطر نشان کرد: در جلسه اخیر کنفرانس حقوق بشر نیز طبق گزارش هیئت ایرانی شرکت کننده علی‌رغم هجمه‌های همیشگی کشورهای مدعی حقوق بشر علیه ایران، کشورهای زیادی از مواضع ایران در این خصوص استقبال کرده‌اند.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیاست‌های ابلاغی از ناحیه مقام معظم رهبری و ضرورت توجه و تلاش بیشتر قوای سه گانه به بحث پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد: هر طرح و لایحه‌ای برای تقویت بحث پیشگیری از وقوع جرم باید با مشارکت و همراهی قوای سه‌گانه باشد.
رئیس قوه قضائیه ادامه داد: چاره‌ای نیست که در بحث پیشگیری از وقوع جرم به سمت طرح‌ها و لوایحی برویم که در آن مسئله حفاظت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم جدی گرفته می‌شود و دولت و مجلس نیز باید در این راه با مشارکت قوه قضائیه چاره‌جویی کنند.
آیت‌الله لاریجانی افزود: مطابق سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری بحث پیشگیری از وقوع جرم مستلزم همکاری دولت و مجلس با قوه قضائیه است و باید قوای سه گانه در این خصوص به صورت جدی وارد عمل شوند.
در ادامه جلسه، مسئولان عالی قضائی درباره زمینه های همکاری و همیاری دولت و مجلس و راهکارهای قوه قضائیه در بحث پیشگیری از وقوع جرم به بحث و بررسی پرداختند.

/ 0 نظر / 14 بازدید