نباید اجازه داد برخی اساتید دانشگاه خلاف اهداف نظام حرکت کنند

نسخه چاپیارسال به دوستان
دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه الزهرا در گفتگو با فارس:
نباید اجازه داد برخی اساتید دانشگاه خلاف اهداف نظام حرکت کنند

خبرگزاری فارس: فاطمه رضازاده تأکید کرد:‌ در این برهه از عمر انقلاب و نظام نباید اجازه داده شود برخی از اساتید دانشگاه بر خلاف اهداف نظام حرکت کنند.


فاطمه بیگم رضازاده دبیر هم‌اندیشی اساتید دانشگاه الزهرا (س) در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به جایگاه دانشگاه به عنوان محوری‌ترین بخش تحول‌ساز در کشور از منظر امام (ره) و رهبری، اظهار داشت: زمانی که دانشجو از دانشگاه بیرون می‌آید بسیاری از بنیان‌های فکری و معرفتی او پی‌ریزی می‌شود‌‌، بنیان‌هایی که خود در فردای اجتماعی و فرهنگی کشور به کار بسته می‌شود.
وی انقلاب اسلامی ایران را انقلابی فرهنگی دانست و افزود: اگر نگاهی به دیدگاه‌ها و آرای نظریه‌پردازان و تئوریسین‌های مطرح دنیا ‌در این باره انداخته شود، متوجه می‌شویم این نظریه پردازان به اتفاق انقلاب ایران را یک انقلاب فرهنگی دانسته‌اند، اما متاسفانه هنوز این باور به درستی در میان ما ریشه ندوانده است؛ از این رو می‌بینیم حتی در بین مسئولان ما کسانی وجود دارند که هنوز اصل نظام و ولایت فقیه را قبول ندارند.
این استاد دانشگاه از لزوم پالایش مدیران،‌ مسئولان و متولیان حوزه‌های فرهنگی سخن گفت و افزود: در این برهه از عمر انقلاب و نظام نباید اجازه داد شود افرادی که مسئولیت‌های فرهنگی دارند از جمله اساتید دانشگاه، بر خلاف اهداف نظام حرکت کنند.
رضازاده با ابراز تاسف از کوتاهی‌هایی که در این زمینه صورت گرفته، تصریح کرد: به عنوان نمونه در دانشگاه الزهرا (س) وقتی فلان استاد را شناسایی می‌کنیم و به مسئولان دانشگاه متذکر می‌شویم، عملاً اتفاقی نمی‌افتد و آن استاد ‌هم با حاشیه امنیتی که برایش به وجود آمده، علیرغم همه مدارکی که علیه او وجود دارد، باز به حضورش در محیط دانشگاه و میان دانشجویان ادامه می‌دهد.
وی اضافه کرد: حتی در مواردی حراست دانشگاه می‌گوید ما از فعالیت‌های فلان استاد مطلعیم، اما نمی‌توان کاری کرد، در چنین جوی معلوم است که سکولارها بتوانند بخشی از دیدگاه‌های فکری‌شان را در محیط‌ های دانشجویی ‌دنبال کنند.
دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه الزهرا (س) با تاکید بر اینکه اساتید سکولار ذهن دانشجویان را از پیشرفت و امید به آینده به سمت سیاه نمایی و یاس و استیصال می‌کشانند، گفت: ارتباط چندین ساله‌ ما با دانشجویان نشان می‌دهد آن‌ها از اعماق وجودشان دلبسته به حقیقت فطرت الهی و آموزه‌های دینی هستند؛ به واقع جوانان فرهیخته کشور ‌برای پذیرش حقیقت آمادگی دارند اما متاسفانه ما به عنوان مسئولان و متولیان حوزه‌های فرهنگی نتوانسته‌ایم ا‌ز این ذخیره‌های ارزشمند به شیوه درست بهره‌برداری کنیم.
رضازاده خاطرنشان کرد: وقتی یک نماینده مجلس برای یک دوره چهار ساله نمایندگی قسم یاد می‌‌کند که حافظ منافع مردم در خانه ملت باشد چرا نباید اساتید دانشگاه که زمان طولانی‌تری در این محیط حضور دارند و به اندیشه جوانان آینده‌ساز شکل می‌دهند، تعهدی در خور احساس نکنند‌.
دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه الزهرا در پایان تأکید کرد: وجدان پاک دانشجویان کشور بهترین بستر و سرمایه برای بارور کردن بذرهای امید و آروز و هدایت نسل‌های آتی در کشور است، اما گاهی متاسفانه برخی از اساتید دانشگاه به گونه‌ای وارونه مسایل را برای دانشجویان طرح می‌کنند، بنابراین باید جای مطمئنی باشد که به اساتید اجازه چنین فعالیت‌هایی داده نشو

/ 0 نظر / 40 بازدید