اظهارات‌موهن یک نماینده‌‌مجلس درباره ائمه جمعه

دو هفته پس از آنکه آقای بیات زنجانی، از روحانیون اصلاح طلب، زندانیان انتخاباتی و متهمین کودتای مخملی را به امام موسی کاظم(ع) تشبیه کرد، یک نماینده اصلاح طلب مجلس هم، میرحسین موسوی را فرزند حضرت زهرا(س) خطاب کرد!

محسن نریمان، نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی، در واکنش به اعتراض امام جمعه این شهر به دیدار برخی نمایندگان اصلاح‌طلب با سران فتنه، میرحسین موسوی را "فرزند حضرت زهرا(س)" نامید و گفت که حجت‌الاسلام روحانی "خارج از اختیارات خود و خارج از روابط و مقررات رفتار می‌کند."

وی در ادامه بدون ارائه توضیحی درباره کسانی که مشتاق دیدار با اوباما نامیده، به ایلنا گفت: ایشان (امام جمعه بابل) اگر خیلی جرات دارند نسبت به صحبت‌های پشت پرده و نامه‌نگاری‌های کسانی‌که بی‌صبرانه و پرشتاب منتظر ملاقات با اوباما هستند موضع‌گیری کنند نه در مورد فرزند حضرت زهرا.

اما این نماینده اصلاح طلب در حالی در دفاع از دیدار اعضای اقلیت مجلس با آقای موسوی، او را "فرزند حضرت زهرا(س)" نامیده است که میرحسین هتاکان روز عاشوای حسینی را که با کف و سوت حرمت روز عاشورا و عزای فرزند حضرت زهرا را شکسته بودند، مردان خداجوی نامیده است.

انتقادات برخی ائمه جمعه زمینه ساز اغتشاش و ناآرامی!

نریمان در ادامه در اتهاماتی بی سابقه، انتقادات ائمه جمعه به دیدار اصلاح طلبان مجلس با موسوی و کروبی را "جناحی" و "زمینه سازی برای اغتشاش و ناآرامی" خواند و آن را بیانگر "شکست های سیاسی ائمه جمعه" دانست!

وی در همین زمینه با بیان اینکه برای دیدار با اشخاص نیاز به کسب اجازه از ائمه جمعه ندارد و به هیچ‌وجه در حوزه اختیارات ائمه جمعه نیست، گفت: بعضی از ائمه جمعه محترم رفتار و صحبت‌هایی می‌کنند که خارج از حوزه اختیارات آنها است و بهتر است به خود بیایند چراکه این رفتار بیانگر شکست‌های سیاسی آنهاست!

این نماینده اصلاح طلب در عین حال تهدید کرد که این مواضع ائمه جمعه "مطمئنا از طرف مقاماتی که مسائل مربوط به ائمه جمعه را ارزیابی می‌کنند بی‌پاسخ نمی‌ماند."

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه پرداختن به مسائل جناحی از سوی برخی ائمه جمعه فقط زمینه اغتشاش و ناآرامی را فراهم می‌کند، دیدار برخی اعضای فراکسیون اقلیت مجلس با موسوی و کروبی را در راستای سخنان مقام معظم رهبری درباره جذب حداکثری و دفع حداقلی ارزیابی کرد!

وی با بیان اینکه آقای موسوی نخست‌وزیر منتخب حضرت امام (ره) است تصریح کرد: سوابق آقای موسوی به عنوان فردی لایق و کارآمد مشخص و روشن است و هیچ‌کس حق ندارد بدون اینکه قانونی در این رابطه وجود داشته باشد به موضع‌گیری علیه کسانی بپردازد که با ایشان ملاقات داشته‌اند.

نریمان در حالی از دیدار اصلاح طلبان مجلس با میرحسین موسوی و مهدی کروبی دفاع می کند که به دنبال خسارت های فراوانی که سران اصلاحات از جمله آقای موسوی به مردم و نظام زده، شکایت بیش از 140 نماینده مجلس از وی در دادستانی تهران در حال بررسی است.

گفتنی است که حجت‌الاسلام روحانی، امام جمعه بابل، چند روز پیش در اعتراض به دیدار اصلاح طلبان مجلس با سران فتنه گفته بود: در ایام نوروز در میان دید و بازدیدها شنیدیم که جمعی از نمایندگان مجلس از گروه اقلیت به دیدار بعضی از سران فتنه رفتند، خیلی برای جامعه ما موجب تعجب بود که دو نفر از این افراد از نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی بودند.

وی بیان داشت: جای بسی تاسف است که یکی از آن نمایندگان نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی بود، این انصافا برای جامعه ما و برای همه آنهایی که این خبر را شنیدند مایه تعجب بود

[+] نوشته شده توسط در چهارشنبه یکم اردیبهشت 1389 در ساعت14:16 | نظر بدهید |   صانعی: خداراشکر کن که برکنار شدی!

شیخ یوسف صانعی در واکنش به برکناری علی اکبر محتمشی‌پور از سمت دبیرکلی کمیته حمایت از مردم فلسطین از سوی رئیس مجلس، خطاب به این عضو ارشد مجمع روحانیون گفته است که خدا را شکر کن که برکنار شدی.

به گزارش شبکه ایران، علی اکبر محتمشی‌پور که به دلیل مواضع نامناسبش درباره فلسطین به تازگی از ریاست سمت دبیرکلی کمیته حمایت از مردم فلسطین بر کنار شده است، اخیرا به دیدار شیخ یوسف صانعی، از شاگردان مرحوم منتظری، رفت.

آقای صانعی در این دیدار گرچه به سکوت رضایت آمیز آقای محتشمی پور در مقابل شعار "نه غزه نه لبنان" حامیان میرحسین موسوی و حمایت خود از آنان اشاره ای نکرده اما گفته است: "کوتاهی در باب حقوق انسان‌ها (ملت مظلوم فلسطین) به سادگی مشمول عفو خداوند تعالی قرار نمی گیرد"!

وی در واکنش به برکناری علی اکبر محتمشی‌پور از سمت دبیرکلی کمیته حمایت از مردم فلسطین از سوی رئیس مجلس، خطاب به این عضو ارشد مجمع روحانیون گفته است که خدارا شکرکن که برکنار شدی.

آقای صانعی که سال گذشته و پس از بررسی یک ساله فتاوای عجیبش، توسط جامعه مدرسین حوزه علمیه قم فاقد صلاحیت تصدی مرجعیت تشخیص داده شد، اظهار داشته است: "از اینکه این مسئولیت سنگین از دوش شما برداشته شد شکرگزار خداوند باشید چراکه در شرایط فعلی و اوضاع حاکم اگر به دلیل قصور و یا احیانا تقصیر نسبت به ملت مظلوم فلسطین کوتاهی ای صورت پذیرد این گناه بزرگی است."

گفتنی است سکوت حجت الاسلام علی اکبر محتشمی پور از شعار صهیونیستی "نه غزه نه لبنان" و دفاع او از سردهندگان این شعار، سرانجام موجب شد تا علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، به اعتراضات بیش از 140 نماینده توجه و چند روز پیش او را از سمت دبیرکلی کمیته حمایت از مردم فلسطین عزل کند.

 

 

[+] نوشته شده توسط در چهارشنبه یکم اردیبهشت 1389 در ساعت14:15 | نظر بدهید |   جزئیات مهمی از احضار مهدی‏هاشمی به دادگاه

گروه سیاسی: اگر چه خبر احضار مهدی هاشمی چند روزی است که در صدر اخبار رسانه های داخلی قرار گرفته اما برخلاف تصور رایج ماجرای احضار فرزند رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به اسفند ماه سال گذشته بر می گردد.

به گزارش رجانیوز بعد از اظهارات متهمان وقایع بعد از انتخابات و نیز افزایش شائبه ها در مورد مهدی هاشمی بود که بررسی اتهامات مطرح در خصوص او موضوعیت پیدا کرد. مطابق اظهارات هاشمی رفسنجانی، مهدی تجربیاتش را در کمیته صیانت از آراء با اصلاح طلبان در میان گذاشته بود و البته حمزه کرمی و برخی متهمان نیز مسائل قابل توجهی را در مورد سایت جمهوریت و... متوجه مهدی هاشمی کرده بودند.

اما سفر بلند مدت او به انگلستان بیش از پیش بر حساسیت های داخلی افزود. بعد از تکمیل مستندات در قوه قضائیه بود که در اسفند ماه سال گذشته احضاریه ای برای مهدی هاشمی ارسال شد. این مستندات و موارد تخلفی البته در اختیار افکار عمومی قرار نگرفت تا نخست در دادگاه اثبات شود.

هنگامی که احضاریه صادر شد نیز مهدی هاشمی در ایران نبود و قوه قضائیه احضاریه را به آدرس منزل و محلی که قبلاً او کار می کرد، ارسال و ابلاغ نمود. چندی بعد وکیل مهدی هاشمی در دادسرا حاضر شد و نسبت به احضاریه صادر شده کسب اطلاع کرد.

احضاریه مهدی هاشمی حتی حضورا هم به اطلاع خانواده او رسانده شد تا هیچ گونه شبهه ای درخصوص اطلاع او برای حضور در مرجع قضایی باقی نماند.

در ایام پایانی سال بود که گزارشی به قوه قضائیه رسید و از سفر قریب الوقوع مهدی هاشمی در تعطیلات نوروزی به ایران حکایت داشت. به دنبال این گزارش مأمورینی در فرودگاه تهران و کیش مستقر شدند و رسماً و کتباً به آنها اعلام شد که در صورتی که مهدی به ایران وارد شود، باید به دادسرای تهران معرفی شود.

قرار بود مأمورین در صورت مشاهده مهدی هاشمی او را به دادسرای تهران، هدایت کنند و به شورای بازپرسی تحویل دهند. اگر چه در تعطیلات مهدی به ایران نیامد، اما همچنان قوه قضائیه آماده انتقال او به دادسرا است و به محض ورود مهدی هاشمی به کشور وی در اختیار شورای بازپرسی قرار خواهد گرفت.

پیشتر جعفری دولت آبادی در این خصوص گفته بود:«ما امیدواریم که خود ایشان که زمانی مدعی بودند که اگر من احضار شوم، در مرجع قضایی حاضر خواهم شد و برائت خود را خواهم گرفت، خودشان را در مرجع قضایی معرفی کند تا مردم ببینند که دستگاه قضایی بین افراد جامعه فرقی نمی گذارد.»

این همه در حالی است که گفته می شود هاشمی رفسنجانی فرزند خود را به تهران فراخوانده است و از او خواسته برای رفع ابهامات و رسیدگی به اتهامات در دادگاه حاضر شود.

با این وجود چندی پیش سایت دی پرس مدعی انتشار بیانیه ای از سوی مهدی هاشمی شد. این سایت البته کمی بعد خبر مربوطه را از خروجی خود حذف کرد که این مسئله می تواند یا در اثر برخی ملاحظات سیاسی صورت پذیرفته باشد و یا در اثر نادرستی خبر.

در بیانیه ادعا شده با اشاره به آنچه شایعه حکم جلب از سوی خوانده شده، آمده بود:«توجه داشته باشید همه این مسائل در شرایطی بیان می‌شود که نه حکمی از طرف دادگاهی صادر شد و نه توضیحی از طرف من ارائه و این همه نشان از تلاش خطرناک همان جریان خاص برای فشار بر قوه‌قضائیه است که می‌خواهند از دستگاه عدالت‌محور و مجری عدالت، در جهت مطامع و اغراض ناعادلانه سیاسی خویش استفاده نمایند و جالب‌تر اینکه همه این اقدامات را در راستای تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی و جایگاه مقام والای ولایت فقیه می‌دانند.»

این بیانیه می افزود:«انتظار بحق اینجانب از دستگاه قضایی این است که اجازه ندهد غوغاسالاری‌ها اعتبار قضاوت را مخدوش کند و نیز به فکر روزی هم باشند که صبر اینجانب به سرآید و مطالبی را که از عقبه این سناریوسازی‌ها می‌دانم و مایل نیستم برملا شود، برملا گردد.»

در ادامه این بیانیه آمده بود:«اینجانب برای چندمین بار اعلام می‌نمایم که حاضر به رسیدگی به اتهامات در دادگاه صالحه هستم و انتظار دارم به شکایات من از جمله از کسانی که در این مدت از همه ابزار برای ترور شخصیت من و خانواده‌ام استفاده کرده‌اند، رسیدگی شود تا سیه‌روی شود هر که در اوغش باشد.»

با توجه به حذف این بیانیه از روی خروجی این سایت اصلاح طلب شائبه ها دوچندان شد. این همه در حالی بود که دادستان تهران هرگونه بهانه گیری را بی مورد دانسته است. جعفری دولت آبادی چندی پیش گفت:«احضار ایشان طبق مقررات انجام شد، و قاطع می گوییم که خانواده آقای هاشمی و خود ایشان و وکیل ایشان مطلع بودند و هیچ گونه شبهه ای برای اطلاع ایشان از حضور در مرجع قضایی باقی نمی ماند.» البته باید دانست صدور احضاریه به معنای صدور حکم جلب نیست.

اکنون امکان پیگیری از طریق اینترپل هم برای قوه قضائیه وجود دارد؛ البته بعید به نظر می رسد کار به پیگیری از طریق پلیس بین الملل برسد. به نظر می رسد این ماجرا بیش از هر چیز آزمونی برای خانواده هاشمی و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام باشد و البته انتظار این است که ایشان که پیشتر از آمادگی برای رسیدگی به اتهامات در دادگاه سخن به میان آورده بودند، خود به استقبال از این رسیدگی بروند.

پیشتر اخباری منتشر شده بود که حکایت از برگزاری یک جلسه محفلی در یکی از رستوران های شمال تهران داشت. در این جلسه برخی گرد هم آمده بودند تا از بازگشت مهدی هاشمی رفسنجانی به ایران، برای تشدید حملات خود علیه دولت استفاده کنند.

گفته می شود در این جلسه مقرر شده ضمن رایزنی با مسئولان قضایی، مهدی هاشمی به صورت اختیاری به کشور بازگردد و این گونه وانمود گردد که آمادگی کامل برای محاکمه خود را دارد و مستقیماً از فرودگاه به دادسرا مراجعه و در جریان رسیدگی به پرونده قرار گیرد و از سوی دیگر با ایجاد فشار - همچنان که در پرونده موسویان صورت گرفت- مقدمات تبرئه وی فراهم گردد.

همچنین تصمیم گرفته شده بعد از پایان دادرسی، وی به عنوان قهرمان معرفی شود و حمله به دولت به ویژه رئیس جمهور آغاز گردد.

تکمیلی:

وزارت اطلاعات حکم جلب مهدی هاشمی را در اختیار دارد

حجت‌الاسلام حیدر مصلحی امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت از صدور حکم جلب مهدی هاشمی خبر داد و تصریح کرد: وزارت اطلاعات حکم جلب مهدی هاشمی را در اختیار دارد.

وزیر اطلاعاتدر پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا حکم جلب مهدی هاشمی فرزند علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی را دارید، اظهار داشت: حکم جلب مهدی هاشمی را داریم.

اخبار کامل تر از مصاحبه وزیر اطلاعات تا دقایقی دیگر منتشر خواهد شد...

[+] نوشته شده توسط در چهارشنبه یکم اردیبهشت 1389 در ساعت14:14 | نظر بدهید |   گردانندگان‌ جرس‌ "دلقک‌" هستند! بالاترین: گردانندگان‌ جرس‌ "دلقک‌" هستند!

 

اختلافات و درگیری‌های سایت‌های ضدانقلاب که پس از راهپیمایی ده‌ها میلیونی مردم در روز 22 بهمن، شدت بیشتری به خود گرفته، چند روزیست که وارد فاز جدیدی شده است.

انتشار خبر مرگ یک نویسنده ملحد که وابستگی دیرینه‌ای به رژیم پهلوی داشته، باعث ایجاد درگیری بین دو سایت ضد انقلابی "جرس" و "بالاترین" شده است.

سایت جنبش راه سبز (جرس) که پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته و برای تحریک مردم به اغتشاشات خیابانی با مدیریت افرادی چون عطاالله مهاجرانی و محسن کدیور راه اندازی شد، چند روز پیش و با انتشار خبری درباره مرگ "شجاع‌الدین شفا، نویسنده چند کتاب ضداسلامی و ضدشیعی، اعتراف کرد که او فردی "هتاک" و "بی‌بند و بار" با گرایشات بهایی‌گونه بوده است.

انتشار این مطلب از سوی "جرس"، با واکنش شدید کاربران سایت ضدانقلاب "بالاترین" روبرو شد.

"بالاترین" که توسط جمعی از افراد مقیم کانادا راه اندازی شده و نقش پررنگی را در دامن زدن به حوادث سال گذشته برعهده داشت، با چشم پوشی از هدف مشترک خود با سایت عطاالله مهاجرانی در "هتک حرمت مقدسات و حمله به ارکان جمهوری اسلامی"، به گردانندگان این سایت حمله کرده و آنان را "دلقکان روشنفکرنما" خوانده است.

یکی از کاربران بالاترین، در لینکی که برای این سایت ارسال کرده، ضمن بیان برخی مطالب توهین‌آمیز نسبت به دین مبین اسلام، نوشته است: "سایت جرس در تازه‌ترین مزخرف‌گویی خود، شجاع‌الدین شفا را متهتک نامیده است."

پیش از این هم و بعد از ناکامی جریان ضدانقلاب در راهپیمایی 22 بهمن، کاربران بالاترین، گردانندگان جرس را به دلیل مطرح کردن سناریوی "اسب تروا"(که قرار بود به فتح میدان آزادی توسط اغتشاشگران بینجامد اما منجر به رسوایی شد)، افرادی ساده‌لوح خوانده بودند که جاسوس جمهوری اسلامی هستند!

فعالان سیاسی معتقدند این درگیری‌ها در رسانه‌های ضدانقلاب که در ماه‌های اخیر، شدت بیشتری به خود گرفته است، ناشی از سردرگمی سران این جریان و ناکامی این افراد در ادامه پروژه آشوب و اغتشاشات سال گذشته است.

[+] نوشته شده توسط در سه شنبه سی و یکم فروردین 1389 در ساعت14:42 | نظر بدهید |   تقلب ساندیسی سبزها توزیع ساندیس سبز در میدان آزادی! [+] نوشته شده توسط در سه شنبه سی و یکم فروردین 1389 در ساعت11:45 | نظر بدهید |

/ 0 نظر / 36 بازدید