تلاش "خانه به خانه" برای احیای فرقه سبز

بعد از شکست سبزها در روز 22 بهمن، به تازگی برخی از سرگروه‌های اصلی این جریان با مراجعه به منزل برخی از حامیان سابق این جریان و اهدای مبالغی، از آن‌ها خواسته‌اند تا در فراخوان‌های آتی از سوی رهبران فرقه سبز حضور یابند.

به گزارش شبکه ایران، اخیراً در تهران و برخی شهرهای اطراف آن،‌تعدادی از سردسته‌های اصلی فرقه از هم پاشیده سبز، با مراجعه به منزل برخی حامیان خود اقدام به دلگرمی دادن به آن‌ها کرده‌اند.

این افراد با شناسایی کسانی که در تجمعات غیرقانونی روزهای پس از انتخابات حضور داشته‌اند و یا در انتخابات به نامزدهای اصلاح طلب رای داده‌اند، به محل زندگی آن‌ها مراجعه کرده و با پرداخت هدیه‌های نقدی، کارت‌های اعتباری و بن‌های خرید کالا از آن‌ها خواسته‌اند تا در آینده نیز در فراخوان‌های رهبران این فرقه از هم پاشیده حضور یابند.

بنابراین گزارش کسانی که این دسته از افراطیون به منزل آنها مراجعه کرده اند، با تعجب از این شیوه تبلیغاتی از پذیرش این هدایا خودداری کرده اند.

برخی از این خانوارها علاوه بر این حتی خبر این رفتار تبلیغاتی را به اطلاع خبرنگاران رسانده اند.

اقدام تبلیغاتی مذکور در حالی صورت گرفته که بدنه اجتماعی جریان سبز طی ماه‌های اخیر دچار ریزش شدیدی در بدنه اجتماعی خود شده است و این ریزش در راهپیمایی روز 22 بهمن به اوج خود رسید.

در همین راستا است که اعضای سرگروه فرقه سبز برای احیای دوباره این جریان افراطی به تکاپو افتاده‌اند.

ریزش بدنه اجتماعی در فرقه سبز، پدیده غیر قابل اجتنابی بود که به تدریج پس از ناآرامی های پس از انتخابات شدت گرفت و به عقیده ناظران سیاسی از مهم‌ترین دلایل آن محرض شدن دروغ سران اصلاحات مبنی بر تقلب در انتخابات و رفتارهای افراطی حامیان این جریان در ماه‌های است.

/ 0 نظر / 15 بازدید