اعتراف به شکست سبزها

عضو سابق شاخه غیر قانونی دفتر تحکیم وحدت با بیان اینکه جنبش سبز در 22 بهمن کامیابی سیاسی نداشت، گفت: ناامیدی، سم مهلکی است که بقای جنبش سبز را به شکل جدی تهدید می‌کند.

به گزارش شبکه خبر دانشجو، علی افشاری در اظهار نظری جدید در خصوص حماسه ده‌ها ملیونی ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن و «شکست اقلیت سبز» مدعی شده است: قریب به یک هفته از 22 بهمن می‌گذرد و هنوز بازار اظهار نظر پیرامون شکست و یا پیروزی جنبش سبز داغ است، این در حالی است که تریبون‌های حکومتی نیز مغرور از شعف پیروزی بر این فضا دامن می‌زنند تا گرد و غبار یاس، بیشتر بر جامه سبزها بنشیند.

سبزها در 22 بهمن به اهداف خود نرسیدند

افشاری در این یادداشت، با اعتراف به ناکامی جریان موسوم به سبز در جریان راهپیمایی 22 بهمن، تصریح کرد: اگر چه جنبش سبز در 22 بهمن به اهداف مورد نظر نرسید؛ اما هیچ گمانه‌ای وجود ندارد که نشان دهد این جنبش پایان یافته است.

این عضو سابق شاخه غیر قانونی دفتر تحکیم وحدت در ادامه تحلیل خود علیرغم تحلیل های اخیر برخی رهبران و سران اقلیت سبز مبنی بر اینکه «سبزها در 22 بهمن پیروز شدند»، افزوده است: در واقع رویارویی جنبش سبز و حکومت در فضای پس از انتخابات، حکم بازی پینگ پنگی را داشته است که تا کنون در عمده مقاطع مهم، ضربات جنبش سبز بر زمین حریف نشسته است و تنها در 22 بهمن نتوانست نیروهای حکومتی را تحت الشعاع قرار دهد.

شکست اقتدار حکومت، خیالبافی است

عضو سابق شاخه علامه با اعتراف به این که نوار پیروزی‌های جنبش سبز در 22 بهمن قطع شد، می‌گوید: کسانی که فکر می کردند در 22 بهمن می توان اقتدار حکومت را از بین برد، در اصل شکست تصور سطحی و خیال بافانه خود را به نظاره نشستند.

افشاری با بیان اینکه البته «این ناکامی فرصت گرانقدری است تا ایرادات و آسیب های جنبش مورد بررسی قرار گیرد»، می‌افزاید: ناامیدی سهم مهلکی است که بقای جنبش را به شکل جدی تهدید می‌کند، گستراندن سفره یاس و دلسردی بزرگترین امید و هدف خشونت طلبان و حاکمیت پادگانی- امنیتی در مقطع فعلی است؛ اما ندیده گرفتن مشکل و اتخاذ رویکرد رو به جلو نیز پاسخ کار نیست.

اکثریت راهپیمایان سبز نبودند

وی با اشاره به اینکه جنبش سبز در 22 بهمن کامیابی سیاسی نداشت، آورده است: برشمردن اکثریت شرکت کنندگان در راهپیمایی سالگرد انقلاب به عنوان حامیان جنبش سبز برخوردی اغراق آمیز است و هیچ تناسبی با واقعیت ندارد، چنین رویکردی نه تنها تاثیر مثبت ندارد، بلکه می تواند باعث غفلت نیروهای تحول خواه از مشکلات گشته و در صحنه های بعدی، گرفتاری‌های بیشتری را به بار آورد، پسامد این گرفتاری یاس و ناامیدی گسترده‌ای خواهد بود که غلبه بر آن با دشواری‌های بسیار زیادی مواجه خواهد بود.

عضو سابق شاخه غیر قانونی دفتر تحکیم وحدت ادامه داد: ضعف اصلی جنبش سبز، نبود سازمان یافتگی و نقشه راه کارآمد است و این نقیصه نیز با کوشش جمعی و نقش آفرینی غالب نیروهای داخل کشور حل می شود.

وی با بیان اینکه «22 بهمن حاکمیت را در مقایسه با مقاطع قبلی در موقعیت بهتری قرار داده است»، ابراز امیدواری کرد: البته این شرایط ممکن است ناپایدار باشد و در مقطهی دیگر اوضاع متحول شود.

برخوردهای لاف زنانه سبزها را به بیراهه می برد

عضو سابق شاخه علمه تحکیم، در ادامه سخنان خود، بزرگ‌نمایی ناکامی و اسیر شدن در جو یاس و ناامیدی را مسیری برای شکست قطعی جنبش سبز دانست و خاطرنشان کرد: البته برخورد های لاف زنانه که با چشم بستن بر واقعیت ها، آرزو‌های شان را بیان می کنند و تحت هر شرایطی بر طبل پیروزی می‌کوبند نیز جنبش را به بیراهه می برند.

 

/ 0 نظر / 18 بازدید