استقبال رسانه های بیگانه از طرح بی اثر کردن شورای نگهبان

استقبال رسانه های بیگانه از طرحی که در مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی می شود

طرح کمیسیون ملی انتخابات که در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است و با انتقادات شدید مسئولان و شخصیت های انقلابی کشور مواجه شده، از سوی تعدادی از رسانه های بیگانه مانند بی بی سی، العربیه و دویچه وله مورد استقبال قرار گرفته است.

بر همین اساس شبکه خبری بی بی سی فارسی که وابسته به دولت انگلیس است، در این خصوص آورده است: مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران بررسی طرحی را آغاز کرده است که ، هدف آن محدود کردن تأثیر شورای نگهبان بر انتخابات است.

بی بی سی همچنین با طرفداری از این طرح افزوده است: موضوع رد صلاحیت نامزدهای انتخاباتی ایران توسط شورای نگهبان و نحوه دخالت این شورا در برگزاری انتخابات، بررسی شکایت ها و تأیید نتایج شمارش آرا، از بحث انگیزترین مسائل سیاسی سال های اخیر در ایران بوده که پس از برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به یک بحران تمام عیار سیاسی و امنیتی منجر شده است.

نشریه العربیه نیز که همواره سیاستهای ایران ستیزانه را  دنبال می کند، با حمایت آشکار از این طرح آورده است: طرح مشترکى توسط هاشمى رفسنجانى، محسن رضایى و حسن روحانى ارائه شده است که در صورت تصویب، نظارت شوراى نگهبان بر انتخابات را حذف خواهد کرد.

العربیه همچنین افزوده است: بر اساس این طرح، به جای شورای نگهبان، کمیسیون ملی انتخابات مسئولیت برگزاری انتخابات، بررسی صلاحیت داوطلبان، کنترل و نظارت بر تبلیغات و هزینه های انتخاباتی و انجام بازرسی و رسیدگی به شکایات را برعهده خواهد داشت.

/ 0 نظر / 20 بازدید