جنبش سبز به تاریخ پیوست+گزارش تصویری

جنبش سبز به تاریخ پیوست+گزارش تصویری
تکمیلی:موسوی همان آغاز با پوشش پارچه‌ای گریخت
اسب تروا توخالی از آب درآمد

 

راهپیمایی 22 بهمن در حالی با سخنرانی رییس جمهوری و حضور میلیونی مردم ایران برگزار شد که سبزها از چندین روز قبل تبلیغات وسیعی را برای حضور و ایجاد اغتشاش در مسیرهای راهپیمایی کلید زده بودند.

به گزارش رجانیوز علی رغم برنامه ریزی های گسترده ای که این جریان برای برهم زدن نظم برنامه داشتند، با حضور گسترده مردم از ایجاد اغتشاش بازماندند. مطابق طراحی های انجام شده قرار بود با مدل اسب تروا سبزها میدان آزادی تهران را به صورت کاملا آرام و بدون نمادهای سبز تسخیر کنند(!) و بعد در میان برنامه با هماهنگی ضمن استفاده از پوشش های سبز و نمادهای سبز با شعارهای پی در پی برنامه را به نفع خود مصادره کنند؛ به گونه ای که صدای شعارهای آنها از بلندگو نیز به گوش برسد.

سبزها در عین حال از مدت ها قبل مسیرهای مختلفی را برای حضورهای خیابانی خود معرفی کرده بودند. این همه البته از جنس همان رویاهای کودکانه بود که شعار "ما بی شماریم!" را هم برای کسب روحیه مورد توجه قرار می داد.

حضور یک پارچه و گسترده مردم در خیابان های شهرها و استان های کشور اما جایی برای عرض اندام اغتشاشگران باقی نگذاشت. میرحسین موسوی که پیش تر عدم حضورش در راهپیمایی 13 آبان انتقادات گسترده ای را در میان سبزها موجب شده بود، این بار نیز ترجیح داد تا به کارهای شخصی خود برسد(!) و همراهانش را واگذارد. این همه در حالی است که برخی از او با عنوان رهبر عافیت‏طلب یاد کرده اند که در شرایط حساس در صحنه حاضر نمی شود و تنها با شعار و بیانیه دیگران را به حضور دعوت می کند.

پیش از این صادق زیباکلام در مورد عدم حضور میرحسین در راهپیمایی 13 آبان گفته بود:«فکر می کنم خود میرحسین موسوی با صدور بیانیه ای علت عدم حضورش در راهپیمایی 13آبان را تبیین نماید.» این در حالی بود که برخی حامیان او کوشیدند تا با طرح موضوع در حصر بودن او بر عدم حضورش صحه بگذارند. این همه البته همان زمان با واکنش حسین کروبی مواجه شد. فرزند مهدی کروبی طی مصاحبه ای که فایل صوتی آن هم منتشر شد، با رد در حصر بودن میرحسین گفت:«نباید به ملت دروغ گفت و در واقع او شهامت حضور در راهپیمایی 13آبان را نداشت.

در عین حال حضور خاتمی و کروبی نیز در جمع مردم با واکنش گسترده آنها مواجه شد، به گونه ای که مردم این دو را با شعار "مرگ بر منافق" و "مرگ بر ضد ولایت فقیه" بدرقه کردند و آنان را مجبور کردند که با ماشین فرار کنند. این در حالی است که کروبی در نمایشگاه مطبوعات و استان قزوین نیز با واکنش مردم مواجه شده بود. اعتراضات مردمی به گونه ای بود که کروبی را از بازدید از نمایشگاه منصرف کرد و فرار او از قزوین را موجب شد.

مردم به حضور هاشمی رفسنجانی در راهپیمایی نیز واکنش نشان دادند و با شعار "هاشمی، هاشمی، بصیرت، بصیرت" از او استقبال کردند.

با وجود تلاش های گسترده اقلیت معدود آشوبگر، راهپیمایی با نظم کامل برگزار شد و تلاش های گسترده سبزهای بی شمار(!) در حالی که پیش بینی می شد سلطنت طلب ها و اپوزیسیون حضوری ویژه در این برنامه داشته باشند، تنها در حد اجتماعات محدود و درگیری های پراکنده خلاصه شد.

همراه با مردم قم حضور مراجع عظام تقلید نیز چشمگیر بود به گونه‌ای که آیت‌الله نوری همدانی، آیت‌الله مکارم شیرازی، آیت‌الله جوادی آملی، آیت‌الله ملکوتی، آیت‌الله امینی، آیت‌الله استادی و... در رأس این راهپیمایی وحدت آفرین حضور داشتند.

به نظر می رسد اکنون حضور ملت در مراسمی که با سخنرانی رییس جمهور برگزار شد، حجتی بوده باشد برای مسئولین در برخورد بدون مسامحه با سران فتنه و این همه طبیعتا به معنی پیوستن جنبش سبز(!) به تاریخ است.

تکمیلی:

میرحسین موسوی که درصدد ورود به میان جمع راهپیمایان بود با مشاهده حجم انبوه جمعیت و ترس از مواجهه آنان، با انداختن پوشش بر روی سر و هیئتی ناشناس از صحنه گریخت.

به گزارش رجانیوز میرحسین که تصمیم داشت به جمع مردم بپیوندد، همان آغاز با شعارها و واکنش مردم مواجه شد که در نهایت فرار را برقرار ترجیح داد.میرحسین موسوی ساعت 11 امروز به قصد شرکت در راهپیمایی 22 بهمن از خیابان رودکی عازم راهپیمایی بود که پس از مشاهده حضور میلیونی مردم به سمت یکی از کوچه‌های این خیابان به نام بن‌بست مصطفی رفته و در یکی از کوچه های این خیابان متواری و پنهان شد.

برپایه این گزارش که فارس جزئیاتی از آن را منتشر کرده است، وی تا ساعت دو و نیم بعد از ظهر امروز خود را در این منزل پنهان کرد. تیم حفاظتی وی پس از مشاهده خلوتی خیابان‌ها و عدم حضور مردم او را تحت مراقبت شدید با پوشش پارچه ای از کوچه خارج کرده و سوار برخودروها به سرعت منطقه را ترک کردند.

/ 1 نظر / 17 بازدید
سبز

دولت کیک و ساندیس